مطالب جالب

کاری کنیم پیش از آن کز ما نیاید هیچ کار!

در نامه‌ای خطاب به اسحاق جهانگیری مطرح شد ۱۱ دستور رئیس جمهور برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و سند چ

رئیس‌جمهور در نامه‌ای خطاب به اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس‌جمهور - تاکید کرد که اقدامات لازم جهت جلب مشارکت گسترده همه نهادها و آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی صورت گیرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن کامل نامه حسن روحانی بدین شرح است:

جناب آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور

با عنایت به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، لازم است بی‌درنگ، اقدامات بایسته در جهت جلب مشارکت گسترده همه نهادها و آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی برای دستیابی به رشد پویا و تحقق اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله ساماندهی شود.

از این رو ضروری است:

۱- معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و وزارت امور اقتصادی و دارایی، پیشنهادهای لازم، نقشه راه و زمانبندی اجرای مواد ۲۴ گانه را تهیه و ارائه نمایند.

۲- کمیسیون‌های ذی‌ربط دولت، طرح‌ها و پیشنهادهای لازم را در اولویت رسیدگی قرار داده برای تصویب به هیأت وزیران ارائه دهند.

۳- بانک مرکزی، تدابیر پولی، اعتباری و ارزی متناسب با این سیاست‌ها را تهیه و در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار دهد.

۴- وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نفت، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو زمینه‌های لازم برای رشد بهره وری، حفظ و توسعه ظرفیت های تولید و حمایت همه جانبه از صادرات کالاها و خدمات را فراهم کنند.

۵- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم و آموزش عالی، رسانه‌های کشور به ویژه رسانه ملی، با جلب مشارکت اندیشمندان، نویسندگان، هنرمندان در جهت تبیین اقتصاد مقاومتی و گفتمان‌سازی لازم برنامه‌ریزی و اقدام نمایند.

۶- معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم و آموزش عالی و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد ساماندهی نظام ملی نوآوری و اجرای نقشه علمی کشور در جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان، پیگیری و هماهنگی لازم را معمول دارند.

۷- ستاد مبارزه با فساد با همکاری دیگر قوا، اقدامات خود را در جهت شفاف‌سازی اقتصاد و جلوگیری از زمینه‌های فساد را با جدیت دنبال کند.

۸- در طراحی گام‌های اجرایی هدفمندسازی یارانه‌ها، افزایش تولید و بهره‌وری و ارتقاء شاخص‌های عدالت اجتماعی و تأمین امنیت غذا و درمان در اولویت قرار گیرد.

۹- وزارت امور خارجه تلاش های خود را در توسعه پیوندهای راهبردی و استفاده از دیپلماسی فعال در جهت تأمین حضور عزتمندانه ایران در اقتصاد جهانی در لغو محدودیت‌ها در چارچوب سیاست‌های نظام گسترش دهد.

۱۰- وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت امور خارجه، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیرخانه مناطق آزاد ویژه تجاری و صنعتی، اقدامات لازم برای تشویق سرمایه گذاری خارجی و گسترش و تسهیل تولید و صادرات را معمول دارند.

۱۱- ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با ایفای نقش ستاد اقتصاد مقاومتی کشور، هماهنگی لازم در برنامه‌ها و سیاست‌ها را تأمین و اجرای آن را پیگیری نماید.

ضروری است گزارش اقدامات و پیشرفت کار به طور منظم به اینجانب ارائه گردد.

توفیق همه همکاران در شکوفایی اقتصاد عزتمند و سربلندی ملت عزیز ایران را از درگاه خداوند بزرگ مسألت می‌کنم.

حسن روحانی

به نقل از:

http://www.hamshahrionline.ir/details/250353

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۰۱ساعت   توسط رضا  | 

در پی ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صورت گرفت متن نامه رییس‌ جمهور به مقام معظم رهبری

در پی ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صورت گرفت

متن نامه رییس‌ جمهور به مقام معظم رهبری

ایران > دولت- همشهری آنلاین:
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در نامه‌ای به مقام معظم رهبری ابراز امیدواری کرد که با ابلاغ و اعمال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ایجاد فضای همدلی بیشتر و همت تلاشگران، سال ۹۳ سال حماسه اقتصادی، شکسته شدن محدودیت‌ها و شکوفایی و رشد پایدار در اقتصاد ایران باشد. متن کامل نامه:

محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مدظله العالی

با حمد و سپاس به درگاه الهی و اهدا سلام و تحیات ، فرصت را مغتنم شمرده تا مراتب تشکر خود و دولت تدبیر و امید ملت شریف ایران را به مناسبت ابلاغ سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» به حضور جنابعالی ابراز نمایم. این سیاست‌ها که با تاکید مجدد بر سند چشم انداز بیست ساله کشور، تحقق اقتصاد متکی به دانش و فن آوری، عدالت بنیان، درون زا و برون گرا را در دستور کار کشور قرار می‌دهد و قوای کشور را مامور به زمینه سازی برای نقش آفرینی مردم و همه فعالان اقتصادی می‌کند، بهترین چراغ راه دولت تدبیر و امید خواهد بود تا با حمایت رهبری، پیمان خود با مردم را با قوت و سرعت پیش ببرد و زمینه شکوفایی بیشتر اقتصاد ایران را فراهم سازد.

خدای بزرگ را شاکرم که گام هایی که در شش ماه آغازین کار دولت برداشته شده است، با توجه به رهنمودهای اقتصاد مقاومتی، در تاکید بر اقتصاد دانش بینان، تحرک دیپلماتیک برای رفع موانع از سر راه صادرات کالاها و خدمات، توسعه پیوندهای راهبردی و گسترش همکاری و مشارکت با کشورهای منطقه و جهان به ویژه همسایگان، توسعه ظرفیتهای تولید نفت و گاز، رفع موانع از صادرات محصولات پتروشیمی و افزایش صدور فراورده‌های نفتی و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا، در جهت این سیاست‌های کلی بوده و مورد تایید و تاکید صریح رهبری بزرگوار قرار گرفته است.

بی شک با ابلاغ این سیاست‌ها، تلاش‌های گسترده تری باید سامان داده شود. دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف دولت‌، بی درنگ در جهت اجرای این سیاست‌ها موظف به اقدامات مشخص شده‌اند. دولت در تهیه قوانین و مقررات لازم و تدوین نقشه راه با استفاده از همکاری دیگر قوا از همه فرصت‌ها بهره خواهد برد و با تقویت فرهنگ جهادی و تبیین اقتصاد مقاومتی‌، تلاش و ابتکار همه صاحبنظران‌، فعالان اقتصادی، به ویژه جوانان و نوآوران کارآفرین را به میدان خواهد آورد. ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، نقش ستادی خود را در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا خواهد نمود و در اولین گام، استفاده از ظرفیت اجرای هدفمند سازی یارانه‌ها را در جهت افزایش تولید، اشتغال و بهره وری و ارتقای شاخص های عدالت اجتماعی و تامین امنیت غذا و درمان در دستورکار قرار داده است.

امید واثق دارم که همچون سال ۹۲ ، که با درایت جنابعالی و دعوت از آحاد ملت ایران، با حضور ملت به سال خلق حماسه سیاسی در صحنه داخلی و خارجی بدل شد، اینک با ابلاغ و اعمال سیاست‌ها و ایجاد فضای همدلی بیشتر، به همت همه تلاشگران، سال ۹۳، سال حماسه اقتصادی، شکسته شدن محدودیت‌ها و شکوفایی و رونق و رشد پایدار در اقتصاد ایران باشد. بعونه و منه.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته 

به نقل از:

http://www.hamshahrionline.ir/details/250351

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۰۱ساعت   توسط رضا  | 

عارف:قبول نداشتم به نفع روحانی کنار بروم،به خاطرخاتمی کناررفتم/انتظارم از روحانی این بودکه...

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - روزنامه اعتماد در مصاحبه ای با محمدرضا عارف از قول وی نوشت:

* سه دهه تجربه مدیریتی در نظام را دارم و بر خودم تکلیف می‌دانستم وارد میدان انتخابات شوم. واقعا برایم «من» بودن مطرح نبود به همین خاطر هم بحث اجماع را مطرح کردم و همان روزها به سید محمد خاتمی گفتم که اگر شما یا هاشمی بیایید من کناره‌گیری می‌کنم.

*همان روزها چهار تن از اصلاح‌طلبان برای رقابت در عرصه انتخابات مطرح بودند به خاتمی گفتم که برای اجماع حاضرم کناره‌گیری کنم چرا که بنای مان پیروزی حداکثری بود. در نهایت براساس مکانیزمی از میان من و آقای روحانی تصمیم‌گیری شد و قرار شد بر سر ایشان اجماع صورت بگیرد .

*در هواپیما بودم که فکسی ناخوانا و کمرنگ از آقای خاتمی به دستم رسید که از مضمونش متوجه شدم درخواستی است برای کناره‌گیری من. پرسیدم گفتند که آقای خاتمی با شما تماس تلفنی گرفته بودند تا از شما بخواهند به نفع حسن روحانی کناره‌گیری کنید اما به تماس ایشان پاسخ ندادید .

*برای اولین بار است که اینها را می‌گویم ساعت 5 یا 6 عصر 22 خرداد ماه بود و من در سفرهای انتخاباتی در شیراز برای سخنرانی آماده شده بودم و در حال رفتن به جایگاه بودم که گفتند از طرف آقای خاتمی تماس گرفته شده است. در آن زمان حقیقتا فرصتی برای پاسخگویی نبود و مردم منتظر سخنرانی بودند، در نهایت شب 22 خرداد بود که با نزدیکانم نشستی برگزار کردم و تصمیم بر این شد تا کناره‌گیری کنم.اگرچه تشخیص من چیز دیگری بود اما معتقدم اگر در یک حکومت معنوی مسوولیتی از دوش فردی برداشته شود جای خوشحالی هم دارد.

*من با این سازو کار موافق نبودم. این را برای اولین بار است که طرح می‌کنم با جمع‌بندیها موافق نبودم و فقط به خاطر قول و قرارهای اخلاقی با آقای خاتمی کناره‌گیری کردم.


* تحلیل‌های دوستانم این بود که رقیب به دنبال این بود که بداند در نهایت من به صراحت اسم آقای روحانی را می‌برم یا نه؟  در آن زمان تبلیغات ممنوع بود و به همین دلیل نامی از روحانی نبردم.

*تحلیل‌ رقیب این بود که من تا پایان می‌مانم. آنها فکر نمی‌کردند که من به نفع آقای روحانی کناره‌گیری کنم حتی برخی از دوستان اصلاح‌طلب هم فکر نمی‌کردند من چنین کاری انجام دهم.


چرا جواب تماس‌های خاتمی را نداید؟

گفتم که شما که پیشتاز ائتلاف بودید و اعلام کردید که اولین نفری بودید که بحث اجماع را مطرح کردید چرا برخی اصلاح‌طلبان تصورش را نمی‌کردند که شما به نفع آقای روحانی کناره‌گیری کنید؟ جواب داد: «اینها را بعد‌ها بازگو می‌کنم و فعلا نمی‌خواهم وارد این موضوعات شوم». پرسیدم که درباره کناره‌گیری شما شایعات بسیاری مطرح شد مثلا گفتند عارف نمی‌‌خواهد کناره‌گیری کند، می‌گفتند شما حتی به تماس‌هایی که از طرف آقای خاتمی گرفته می‌شد هم پاسخ نمی‌دادید، جوابی نداد و با لبخندی فهماند که پاسخ این را هم در آینده می‌دهد.

نمی دانم روحانی حاضر به انصراف می‌شد یا نه؟

بعد پرسیدم که فکر می‌کنید اگر پیشنهاد کناره‌گیری به آقای روحانی داده می‌شد ایشان می‌پذیرفت به نفع شما کنار برود؟ اینکه آقای روحانی عمل می‌کرد یا نه را نمی‌دانم. پرسیدم چیزی هم دراین باره از گوشه کنار و و دوستان‌تان نشنیدید؟ که خندید و گفت چرا مهم این است که به من پیشنهاد شد و پذیرفتم من وکیل دیگران نیستم.

 

*من دو ملاقات با آقای روحانی پس از انتخابات با ایشان داشتم در ملاقات اول که برای تبریک رفته بودم فرضم این بود که بنده وظیفه کمک به دولت دارم و حقیقتا دلم می‌خواست به دولت او کمک کنم. تا قبل از دیدار دوم بحث اصلی این بود که جایگاهم در دولت ایشان در چه سطحی باشد اما من در دیدار دوم این موضوع را مطرح کردم که چگونه باید حضور 73 درصدی مردم را که انصافا سرمایه عظیمی است حفظ کرد.

*من توقعی از ایشان نداشتم. شاید انتظاری که داشتم این بود که با توجه به تجربه 30 سال مدیریتی‌ام آقای روحانی در برخی امور بیشتر از من مشورت می‌گرفتند.

17302

به نقل از:

http://www.khabaronline.ir/detail/339360

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ساعت   توسط رضا  | 

مصاحبه با کسانی که در سقوط هواپیمای بوئینگ به مقصد تهران زنده ماندند. - 1387

مجروحان ایرانی حادثه سقوط هواپیمای مسافربری قرقیزستان که به طرز معجزه‌ آسایی از مرگ نجات یافته بودند، به بیمارستان مهر تهران انتقال یافتند.

آنها تنها بازماندگان 54 مسافر ایرانی هستند که بعد از ظهر یکشنبه گذشته سوار بر هواپیمای بوئینگ 737 شرکت هوایی ایتک‌ایر قرقیزستان قصد بازگشت به ایران را داشتند اما هواپیما پس از سقوط در فرودگاه بیشکک تعداد زیادی از مسافران را به کام مرگ برد.

نجات از درهای اضطراری

رضا منتظری یکی از مسافران هواپیمای ایتک‌ایر است که به‌طرز معجزه‌‌آسایی از این حادثه جان سالم به در برده است.

او که به‌خاطر دود شدید ناشی از آتش‌سوزی هواپیما دچار مشکل شده  و در بیمارستان مهر تهران بستری است، در توضیح لحظات تلخ حادثه  به خبرنگار همشهری گفت: ‌هنوز چند دقیقه‌ای از بلند شدن هواپیما از باند نگذشته بود که ناگهان متوجه شدیم ارتفاع هواپیما هر لحظه کمتر و کمتر می‌شود.

همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد. لحظاتی نگذشته بود که بدنه هواپیما محکم به زمین خورد و چند ثانیه بعد فضای هواپیما به جهنم تبدیل شد. مسافران درمیان شعله‌های آتش می‌سوختند و همه جا را دود گرفته بود.

من و یکی از دوستانم به نام مهدی که از جودو‌کاران مشهور کشور است به سرعت به سمت در اضطراری خروجی دویدیم، من سعی می‌کردم به پشت سرم نگاه نکنم، وقتی به در رسیدیم شعله‌های آتش فاصله‌ای با ما نداشت.

اما مهماندار نمی‌توانست در اضطراری عقب هواپیما را باز کند و دوستم  با تمام قدرتی که داشت خود را به در کوبید، در باز شد و ما از آن جهنم نجات پیدا کردیم اما دقایقی بعد درحالی‌که چند مسافر ایرانی دیگر نیز با کمک مهدی نجات پیدا کرده بودند هواپیما به همراه مسافرانش مقابل چشمان‌ ما منفجر شد.

سیاه‌ترین تصویر

«می ترسم چشمانم را ببندم، هر بار که چشمانم را می‌بندم تصاویر سوختن مسافران جلویم رژه می‌روند.» نرگس حازمی یکی دیگر از مسافران پرواز  ایتک‌ایر، این جملات را می‌گوید. او را برادرش از میان شعله‌های آتش نجات داده و حالا در بخش زنان بیمارستان  بستری است.

وی می‌گوید:« همراه خواهر و برادرم در قسمت عقب هواپیما نشسته بودیم که ناگهان هواپیما با ضربه‌ای محکم به زمین برخورد کرد، همه جا پر شد از شعله‌های آتش و صدای ضجه مسافران. نفس کشیدن برایم سخت شده بود.

تنها چیزی که در آن لحظات دیدم این بود که یکی از مسافران در خروجی را شکست و برادرم مرا از میان دود و آتش بیرون کشید و نجات پیدا کردم. درست پس از خروج ما بود که هواپیما منفجر شد.

او که هنوز هم از یادآوری آن لحظات وحشتناک دچار ترس و اضطراب می‌شود، می‌گوید: همه چیز به هم ریخته بود، آمبولانس‌ها نیم ساعت بعد از حادثه به محل رسیدند و پس از آن اجساد سوخته قربانیان بود که یکی پس از دیگری از هواپیما خارج می‌شد.

علی حازمی برادر او نیز که از این حادثه جان سالم به‌دربرده است، درباره آن لحظات می‌گوید: دقیقا نمی‌دانم چه کسی در را شکست. اما با دیدن این صحنه به طرف در خروجی دویدم.

در همین هنگام متوجه شدم 2 خواهرم که همراه من بودند در هواپیما گیر افتاده‌اند. خیلی ترسیده بودم و باید آنها را نجات می‌دادم. دوباره به میان شعله‌های آتش برگشتم و خواهرانم را دیدم که در دود و آتش گرفتار شده بودند. به هر زحمتی که بود آنها را از هواپیما خارج کردم و بعد صدای انفجار را شنیدم.

او ادامه می‌دهد: وقتی آمبولانس‌ها به محل حادثه رسیدند، خواهرانم در وضعیت مناسبی نبودند. دود باعث شده بود آنها مشکل تنفسی پیدا کنند و من با کمک امدادگران آنها را سوار آمبولانس کردیم، اما آمبولانس بنزین نداشت و از حرکت ایستاد، بنابراین همراه دیگر مسافرانی که نجات پیدا کرده بودند آمبولانس را تا رسیدن به بیمارستان هل دادیم و مصدومان در آنجا تحت درمان قرار گرفتند.

بیمارستان قرقیزستانی،  بدون امکانات

«ما را به بیمارستانی در نزدیکی فرودگاه منتقل کرده بودند که هیچ امکاناتی نداشت.

پرسنل آنجا نه ایرانی بلد بودند و نه انگلیسی، هیچ‌کس نبود که درد ما را بفهمد.»
محسن کمپانی یکی دیگر از نجات یافتگان حادثه سقوط هواپیما با بیان این جملات ادامه می‌دهد: 5 دقیقه از پرواز نگذشته بود که متوجه خاموش شدن موتور هواپیما شدم، با مشاهده چراغ‌های خطر، مهماندار را صدا زدم و علت خاموشی موتور را جویا شدم اما زمانی که او رفت علت را از خلبان بپرسد ناگهان هواپیما به زمین خورد و حادثه رخ داد.

صحنه وحشتناکی بود و همه کسانی که تا چند دقیقه قبل کنار من بودند مقابل چشمانم می‌سوختند.

خواست خدا بود

« من کاری نکردم، همه این ماجرا خواست خدا بود. » این را حسین خبیری، مردی که او نیز مانند جودوکار مشهور کشور با شکستن در اضطراری جلوی هواپیما و کمک به چند مسافر آنان را از مرگ حتمی نجات داده بود، می‌گوید.

وی ادامه می‌دهد: همراه 2 نفر از دوستانم برای تجارت به قرقیزستان رفته بودیم و هنگام برگشت صندلی ما در انتهای هواپیما بود اما وقتی مهماندار خواست جایمان را با خانواده‌ای که جلوی هواپیما بودند عوض کنیم، قبول کردیم و به آنجا رفتیم.

لحظاتی از بلند شدن هواپیما نگذشته بود که حادثه رخ داد. در حالی که آتش هر لحظه بیشتر می‌شد به سمت در خروجی رفتم اما در باز نمی‌شد، همه فریاد می‌زدند و کمک می‌خواستند ولی درها قفل بود.

چندبار خودم را به در کوبیدم، قفل باز شد و چند نفری از هواپیما خارج شدند. برای نجات دوستانم که کنار من نشسته بودند به سمتشان رفتم ولی دیگر دیر شده بود و آنها متأسفانه در آتش جان باخته بودند.

شرح حادثه

هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 متعلق به شرکت هوایی ایتک‌ایر ساعت 4 بعدازظهر یکشنبه گذشته در حالی که با 90 سرنشین فرودگاه بیشکک را به مقصد تهران ترک کرده بود، دچار سانحه شد و لحظاتی پس از پرواز سقوط کرد.

به‌دنبال این حادثه 68 نفر از 90 سرنشین هواپیما جان خود را از دست دادند که در میان قربانیان 44 مسافر ایرانی حضور داشتند.

به نقل از:

http://www.hamshahrionline.ir/details/61801

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۹ساعت   توسط رضا  | 

صلاح طلبان پس از سفید نمایی مجمع روحانیون کلید زدند؛ آغاز احیاء خاتمی در روزنامه های اصلاحات

یک روزنامه اصلاح طلب پس از تلاش برای سفید نمایی مجمع روحانیون مبارز در جدیدترین اقدام کوشید تا زمینه احیاء سیدمحمد خاتمی را در فضای سیاسی کشور کلید بزند.
آغاز احیاء خاتمی در روزنامه های اصلاحات
به گزارش افکارنیوز، روزنامه آرمان ۲۶ بهمن در گزارشی کوشید تا ضمن تعریفی انقلابی از سیدمحمد خاتمی وی را از آرام، خیر اندیش و مورد قبول اقشار مختلف مردم معرفی نماید.

سید محمد خاتمی که در طول زمامداری جریان اصلاحت نتوانسته بود مانع از تحرکات رادیکال دوستان خود شده و بیشترین هجمه به مبانی انقلاب را در دولت خود تجربه کرده بود، در فتنه ۸۸ نیز اولین کسی بود که پیام پیروزی به میرحسین موسوی صادر کرده و ضمن دمیدن در کوره توهم تقلب، تشکل خود را نیز برای راهپیمایی ۳۰ خرداد ۸۰ همراهی کرد.

وی همچنین در کوران اغتشاشات نه تنها اقدامی در جهت محکومیت این آشوب ها نکرد بلکه در برابر توهین به اصل ولایت فقیه، پاره کردن تمثال مبارک حضرت امام نیز علاوه بر سکوت کرده و حتی به دیدار فتنه گران و ایادی آنان نیز می رفت.

در همین زمینه تلاش اصلاح طلبان برای تحمیل سید محمد خاتمی به عرصه سیاسی کشور این روزها در حال شدت گرفتن بوده و رسانه های این جریان می کوشند ضمن سفید نمایی از چهره وی ضرورت حضور فعال او را در صحنه سیاسی کشور القاء نماید.

روزنامه آرمان در همین چارچوب تلاش کرد ضمن تبارگزینی سیاسی – انقلابی برای خاتمی، وی را همسنگر حاج احمد و همنشین بهشتی مظلوم معرفی نماید که در فتنه ۸۸ تنها می خواست دری به صلح و صفا و آشتی باز نماید.

آرمان خاتمی را فردی دانست که از سودای قدرت گذشته و به دنبال خیر اندیشی ملت می باشد و با معرفی وی به عنوان یک فرصت و سرمایه برای نظام مدعی شد که وی در گرانیگاه ارتباط با نخبگان نشسته است.

این روزنامه مدعی شد که خاتمی نه در جایگاه رئیس شورای عالی امنیت ملی که به عنوان کنشگری مورد وثوق مردم عملکردهایش در راستای ارتقای ضریب امنیت ملی است که مهم‌ترین مولفه آن جلب همذات پنداری و همنوایی میان حاکمیت و ملت است؛ این نکته‌ای است که تندروهای آشتی‌ناجو اگر منافع ملی و خواست اکثریت جامعه را مد نظر دارند به جای پرخاش و نقدهای نامنصفانه لازم است به آن توجه مبذول دارند. پرونده منازعات پیشین می‌رود که بالاخره پایانی بیابد و خاتمی در این میانه مهره‌ای کلیدی است که می‌تواند در راستای نزدیکی طیف‌ها و نگرش‌های مختلف نقش بسیاری ایفا کند.
به نقل از:
http://www.afkarnews.ir/vdcc1xq1i2bqse8.ala2.html
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ساعت   توسط رضا  | 

افشای نامه ی عسگر اولادی به صران اصلاحات پیرامون وقایع 88 - اختصاصی آفتاب یزد

آفتاب يزد - گروه سياسي: چندي پيش گروه سياسي روزنامه

آفتاب يزد به گفتگو با محمد نبي حبيبي دبيركل موتلفه نشست كه اين گفتگو مملو از ناگفته ها بود. شايد يكي از مهمترين ناگفتههاي حبيبي بر ميگشت به قسمتي كه مربوط به مرحوم عسگراوالدي بود. حبيب اهلل عسگراوالدي 14 آبان ماه سالجاري از اين دنيا رفت اما در اواخر عمرش اظهاراتي را بيان كرد كه بسيار حاشيه ساز شد. روايتي كه او از وقايع سال 88 داشت با آن چيزي كه غالباصولگرايان روايت مي كردند متفاوت بود. عسگراوالدي معتقد بود كروبي و موسوي سران فتنه نيستند بلكه اين دو مفتون هستند. او همچنين ميگفت سران فتنه در خارج از كشور هستند نه داخل. فرق اين اظهارات با اظهارات ديگر اصولگرايان كه خواهان اعدام موسوي و كروبي هستند اگر بگوييم از زمين تا آسمان است غلو  نكرده ايم. عسگراوالدي در روزهاي آخر عمر به خاطر بيان همين اعتقادات مورد هجمه اصولگرايان قرار گرفت. حتي برخي از  هم حزبيهاي او خواهان اخراج وي شدند. اما با اين حال حبيب خدا از حرف خود برنگشت. بنابر گفتههاي دبيركل موتلفه در گفتگو با آفتاب يزد عسگراوالدي اولين بار اعتقادات خود را در يك جلسه حزب موتلفه و در ميان اعضاي شوراي مركزي اين حزب مطرح نمود. طرح اين موضوع و درخواست عسگراوالدي از موتلفه وهمچنين واكنش شوراي مركزي به درخواست وي حديث مفصلي دارد كه به زودي در آفتاب يزد منتشر خواهد شد. اما دبيركل موتلفه در ميان اظهارات خود به نامه اي اشاره  مينمايد كه تا كنون افشاء نشده است. حبيبي در حين مصاحبه وقتي به موضوع عسگراوالدي مي رسد بيان مي كند كه اظهارات وي با استقبال سران اصالحطلب مواجه نشد. دبيركل موتلفه وقتي در برابر اصرار خبرنگار مبني بر  اينكه اصالح طلبان از اظهارات عسگراوالدي استقبال كردهاند قرار  مي گيرد تاكيد ميكند استقبال فقط از سوي كساني بود كه درجبهه اصالحات تصميم گير نبودند. او در همين راستا از نامه اي  سخن ميگويد كه عسگراوالدي در اواخر عمرش و همان ايامي كه اعتقادات خود را در خصوص حوادث 88 بيان كرده بود به سران و  تئوريسين هاي اصالح طلب نوشته بود. حبيبي بدون آنكه نام كساني  كه اين نامه را دريافت كردند ببرد، مدعي ميشود نامه فوق با  استقبال سران اصالحات مواجه نميشود و در واقع به عسگراوالدي  كم محلي مي شود. دبيركل موتلفه ميگويد »انتظار داشتيم بزرگان اصالحات هم مثل مرحوم عسگراوالدي شجاعت داشتند و از آن استقبال مي نمودند.« گويا عسگراوالدي در اين نامه قصد داشت با همكاري بزرگان اصالحات مشكل وقايع و اتفاقات سال 88 را براي هميشه مرتفع كند. او به سران اصالحات نوشته بوده كه اين نامه  را هيچ وقت رسانهاي نخواهد كرد مگر اينكه خودشان اين كار را بكنند. گروه سياسي روزنامه آفتاب يزد يكروز پس از اين مصاحبه به سراغ موسوي الري از اعضاي برجسته مجمع روحانيون مبارز مي رود تا پيگير صحت اين نامه شود. موسوي الري وجود چنين  نامه اي را تاييد مي كند و ميگويد:» از ارسال چنين نامه اي خبر  دارم، اما اينكه به چند نفر ارسال شد تنها دو مورد آن را ميدانم. « وي آن دو مورد را دو نفر از اعضاي مجمع روحانيون مبارز اعالم  مي كند. موسوي الري ضمنا بي اعتنايي اصالحطلبان به نامه فوق را  رد مي كند و مي گويد:»كسي بياعتنايي نكرد و برعكس همه استقبال كردند ولي ما با رد مسئله مواجه بوديم. مرحوم عسگراوالدي به عنوان يك فرد اظهارنظر كرده بود ونه به عنوان تشكيالت. وي به نمايندگي از يك جريان جلو نيامد تا يك جريان پاسخ وي را دهد. بلكه يك فرد دلسوزي كرده بود و در حد همان دلسوزي، همه تقدير كردند و اي كاش سخن فردي عسگراوالدي از زبان جمع  مطرح ميشد، اي كاش جريان اصولگرا اين صحبت ها را مطرح  مي كرد تا خود و كشور را نجات دهد. متاسفانه اين همراهي از ناحيه اصولگرايان با عسگراوالدي نشد. وي چون اصولگرايان همراهش نشدند اقدام به ارسال نامه اي فردي كرد. اگر جبهه پيروان خط امام  و رهبري همراه عسگراوالدي مي شد شايد اصالحطلبان پاسخ بهتري  به آن مي دادند.« نكته اي كه موسوي الري در گفتگو با  آفتاب يزد به آن اشاره نمود موضوعي بديهي است. شواهد و قرائن نشان  ميداد كه اعتقادات عسگراوالدي اصال مورد حمايت اصولگرايان نبود و وي به صورت فردي به اين باور رسيده بود. عسگراوالدي اواخر عمر خود گفته بود:»اظهاراتش براساس يك وظيفه الهي مطرح شده  و خواسته كه قبل از مرگ به وظيفه اش عمل كند و ناگفته هاي باقي مانده را بگويد.« شايد اگر اصولگرايان از اظهارات او استقبال  مي كردند عسگراوالدي ميتوانست در انتهاي عمر خود تحولي اساسي در شرايط فعلي ايجاد نمايد. اما اعضاي جناح راست عمدتا با او مخالفت كردند و تالشهاي وي را در راستاي »تطهير سران فتنه« و »تخفيف جرم« آنها ارزيابي نمودند. حتي يكي از ائمه جمعه گفته بود:» اين خيلي گزنده است كه كسي بگويد آنها سران فتنه نبوده اند.« با اين حال عسگراوالدي همچنان موسوي و  كروبي را »برادر« خطاب ميكرد  و ميگفت اگر اين دو از موضع خود برگردند »با آغوش باز جمهوري اسالمي و نظام روبرو خواهند شد.« وي همچنين در  برابر انتقاداتي كه از او ميشد بيان كرده بود: » من به عنوان  يك شهروند اظهار نظر كردم و... مي گويم كه من موسوي و كروبي را در فتنه 88 مجرم نمي شناسم. آيا نبايد اين را بگويم چون به من انتقاد  ميكنند؟ آقاياني كه بر مركب سوارند در آن دنيا نمي توانند جواب مرا بدهند.« طي روزهاي آينده مشروح گفتگوي آفتاب يزد با  حبيبي دبيركل موتلفه و موسوي الري وزير كشور دولت اصالحات و عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز منتشر خواهد شد.

به نقل از:

http://www.pishkhaan.net/pdfviewer.php?paper=AftabYazd&date=13921126

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۶ساعت   توسط رضا  | 

قدیری ابیانه در گفت‌وگو با فارس: کاخ سفید ماهیت آمریکایی سران فتنه را آشکار کرد

قدیری ابیانه در گفت‌وگو با فارس:
کاخ سفید ماهیت آمریکایی سران فتنه را آشکار کرد/ آمریکا به جای دخالت در امور ایران گوانتانامو را تعطیل کند

کارشناس امور استراتژیک با بیان اینکه سران فتنه ابزار دست مقامات آمریکایی بوده‌اند، گفت: بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا ماهیت آمریکایی سران فتنه را آشکار کرد.

محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس امور استراتژیک در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، به ارزیابی بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا در زمینه حمایت از سران فتنه پرداخت و گفت: در زمان فتنه 88 نیز شاهد بودیم که مقامات آمریکایی از برنامه‌ریزی حمایت و هدایت عناصر ایرانی برای رسیدن به اهداف خود در آمریکا سخن می‌گفتند که این امر نشان‌دهنده آن است که سران فتنه عامل آمریکا و اسرائیل بودند به صورتی که حتی شیمون پرز این افراد را سرمایه‌های رژیم صهیونیستی در ایران خطاب کرد.

قدیری ابیانه با بیان اینکه تهمت تقلب در فتنه 88 دروغی بیش نبود، خاطرنشان کرد: آنچه در سال 88 رخ داد یک سوءتفاهم برای سران فتنه نبود بلکه آنها آگانه و در مأموریتی مشخص به نفع استکبار جهانی علیه ایران فعالیت کردند و نفوذ آمریکایی‌ها بر این افراد مشخص بود.

این کارشناس امور استراتژیک با بیان اینکه بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا ماهیت آمریکایی موسوی و کروبی را به اثبات رساند خاطرنشان کرد: این بیانیه نفعی برای آنان در پی نخواهد داشت و تنها ماهیت استکباری آنان را برای همه افشا کرد.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی با رأفت بسیاری با آنان برخورد کرده است، اظهار داشت: حکم حقیقی آنان اعدام است چراکه آنان در کودتایی علیه ملت ایران تلاش کردند.

این کارشناس امور استراتژیک با بیان اینکه ایران در برابر دخالت هر بیگانه در امور داخلی کشورش پاسخ محکمی را خواهد داد، خاطرنشان کرد: حمایت مقامات آمریکایی از موسوی و کروبی همانند حمایتی است که آمریکایی‌ها از تروریست‌های سوری انجام می‌‌دهد درحالی که  آمریکا در موقعیتی نیست که بخواهد در زمینه حقوق بشر اظهارنظر کند چرا که خود اقدامات ضد حقوق بشری بسیاری انجام داده است.

قدیری ابیانه در پایان تصریح کرد: آمریکا بهتر است به جای تلاش برای رفع حصر سران فتنه گوانتامو را تعطیل کرده و زندانیان آمریکایی را آزاد کند.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، وزارت خارجه آمریکا در تاریخ 25 بهمن 92 در اقدامی مداخله‌جویانه با صدور بیانیه‌ای بار دیگر آزادی سران فتنه را خواستار شد.

در این بیانیه که به مناسبت سومین سال حصر این افراد منتشر شده، آمریکا از ایران خواسته است به بازداشت آن‌ها پایان دهد.

پیش از این «وندی شرمن» معاون وزیر خارجه آمریکا نیز در نشستی که در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا برگزار شده بود، آزادی این افراد و دیگر «زندانیان عقیدتی» در ایران را خواستار شده بود.

آمریکا اعلام کرده است که بحث حقوق بشر علاوه بر موضوع هسته‌ای و پیشرفت موشکی از جمله موضوعاتی است که ایران باید نسبت به آن پاسخگو باشد.

انتهای پیام/

به نقل از:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921126000592

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۶ساعت   توسط رضا  | 

حسینی بر صندلی ضرغامی می‌نشیند؟ - تغییر مدیر صدا و سیما؟

شنیده می‌شود که قرار است محمد حسینی بر کرسی عزت‌ا... ضرغامی بنشیند یعنی او ریاست سازمان صداوسیما را عهده‌دار خواهد شد.
به نوشته آرمان هر چند این خبر فعلا در حد شنیده است و منبع معتبری آن را تایید یا رد نکرده است، اما به دلایلی این حضور دور از انتظار به نظر نمی‌رسد. در این راستا به بررسی ویژگی‌های شخصیتی و رزومه‌ کاری حسینی در این گزارش پرداخته شده است.

به نقل از:

http://www.19dey.com/index.php?newsid=51828

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۶ساعت   توسط رضا  | 

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم مبادلات پولی برای خرید تجهیزات و خدمات اینترنتی علیه ایران را لغو کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم مبادلات پولی برای خرید تجهیزات و خدمات اینترنتی علیه ایران را لغو کرد.
به گزارش افکارنیوز،وال استریت ژورنال، وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور مجوزی، مبادلات پولی ایران برای خرید تجهیزات و خدمات اینترنتی و مخابراتی به منظور استفاده شخصی شهروندان را از فهرست تحریمی خود خارج کرد.

به موجب این مجوز، از تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ خرید نرم‌افزارها، اپلیکیشن‌های تلفن همراه، سخت‌افزارهای گوشی‌های تلفن همراه، رایانه‌های شخصی و همچنین پرداخت برای میزبانی وب‌سایت و مواردی از این دست از دایره مقررات تحریمی خارج شد و شهروندان ایرانی می‌توانند به خرید این تجهیزات و خدمات بپردازند.

بر اساس این تصمیم جدید، خزانه‌داری آمریکا انتقال وجوه از ایران و یا برای و یا به نیابت از طرف یک فرد در ایران توسط موسسات ثبت شده در آمریکا را در چارچوب این مجوز عمومی مجاز تشخیص داده شده‌است.

با صدور مجوز جدید خرید این خدمات و محصولات از شرکت‌های آمریکایی نیز برای شهروندان ایرانی امکان‌پذیر شده‌است.
به نقل از:
http://www.afkarnews.ir/vdciz3apqt1aur2.cbct.html
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۲ساعت   توسط رضا  | 

دعوای انتخاب مجری مصاحبه کننده با رییس جمهور - رای شورای نظارت

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما با بیان اینکه در جلسه امروز، شورا از تاخیر ایجاد شده در جریان گفت‌وگوی شامگاه چهارشنبه گذشته رییس‌جمهور با رسانه ملی ابراز تاسف کرد، گفت: طبق مصوبه این شورا، شایسته است که مجری گفت‌وگوهای روسای قوا با هماهنگی آنها انتخاب شود.

پایگاه خبری پیک خبر:

سیدرمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با ایسنا، در توضیح نتیجه بررسی نامه رییس سازمان صداوسیما به رییس شورای نظارت بر صداوسیما در مورد انتخاب مجری توسط روسای قوا، گفت: این جلسه با حضور اعضای شورای نظارت بر سازمان صداوسیما بررسی شد که دو مصوبه داشت.

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما ادامه داد: اولین مصوبه این بود که با توجه به تاخیر ایجاد شده در برنامه گفت‌وگوی تلویزیونی آن هم به هر دلیلی نمی‌بایست این تاخیر ایجاد می‌شد که به دنبال آن مردم، آنتن رسانه ملی و رییس‌جمهور محترم معطل شوند.

وی گفت که اعضا از تاخیر به وجود آمده در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار تاسف کردند.

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما در مورد مصوبه دیگر این شورا، گفت: با وجودی که رسانه ملی نماینده افکار عمومی و در کار تخصصی خود حق انتخاب مجری را دارد اما در مورد روسای محترم قوا شایسته است که مجری با هماهنگی روسای قوا انتخاب شود.

به گفته وی، در این جلسه تنها نامه ضرغامی رییس سازمان صداوسیما به شورای نظارت بر صداوسیما مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است آخرین گفت‌وگوی تلویزیونی رییس‌جمهور در شامگاه گذشته از رسانه ملی با یک ساعت و نیم تاخیر آن هم به دلیل ممانعت رییس سازمان صداوسیما برای حضور یکی از مجریان تلویزیونی انجام شد که بعد از این گفت‌وگو رییس سازمان صداوسیما در نامه‌ای به رییس شورای نظارت بر صداوسیما خواستار شد که در انتخاب مجری توسط روسای قوا اظهارنظر کند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین رئیسی بعد از اتمام جلسه مربوط به بررسی درخواست رئیس سازمان صدا و سیما در خصوص انتخاب مجریان مصاحبه با روسای قوا تاکید کرد: وقتی طرف مصاحبه شونده رئیس یکی از قوا باشند حتما امر هماهنگی با ایشان در انتخاب مجریان امری ضروری است. امیدواریم در آینده شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

وی افزود: تاخیر در پخش مصاحبه ریاست محترم جمهوری به هر دلیلی صورت گرفته باشد امر پسندیده‌ای نبود و با توجه به آمادگی مردم و عموم جامعه نسبت به شنیدن این مصاحبه ، باید در زمان خودش انجام می‌گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در مورد سوالی که رئیس محترم سازمان صدا و سیما در خصوص انتخاب مجریان،در نامه به شورای نظارت پرسیده بودند،‌باید گفت که رسانه‌ها بویژه رسانه ملی در انتخاب اعضا و کادر گفتگو محق هستند و طبیعتا باید از جانب صدا و سیما انتخاب شوند.

به نقل از:

http://www.peykekhabar.com/fa/tiny/news-15878/


اظهار تاسف شورای‌نظارت از تاخیر در گفت‌وگوی تلویزیونی روحانی

شورای‌نظارت به‌ضرغامی: با سران‌قوا هماهنگ شوید

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما با بیان اینکه در جلسه امروز، شورا از تاخیر ایجاد شده در جریان گفت‌وگوی شامگاه چهارشنبه گذشته رییس‌جمهور با رسانه ملی ابراز تاسف کرد، گفت: طبق مصوبه این شورا، شایسته است که مجری گفت‌وگوهای روسای قوا با هماهنگی آنها انتخاب شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سیدرمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در توضیح نتیجه بررسی نامه رییس سازمان صداوسیما به رییس شورای نظارت بر صداوسیما در مورد انتخاب مجری توسط روسای قوا، گفت: این جلسه با حضور اعضای شورای نظارت بر سازمان صداوسیما بررسی شد که دو مصوبه داشت.

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما ادامه داد: اولین مصوبه این بود که با توجه به تاخیر ایجاد شده در برنامه گفت‌وگوی تلویزیونی آن هم به هر دلیلی نمی‌بایست این تاخیر ایجاد می‌شد که به دنبال آن مردم، آنتن رسانه ملی و رییس‌جمهور محترم معطل شوند.

وی گفت که اعضا از تاخیر به وجود آمده در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار تاسف کردند.

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما در مورد مصوبه دیگر این شورا، گفت: با وجودی که رسانه ملی نماینده افکار عمومی و در کار تخصصی خود حق انتخاب مجری را دارد اما در مورد روسای محترم قوا شایسته است که مجری با هماهنگی روسای قوا انتخاب شود.

به گفته وی، در این جلسه تنها نامه ضرغامی رییس سازمان صداوسیما به شورای نظارت بر صداوسیما مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است آخرین گفت‌وگوی تلویزیونی رییس‌جمهور در شامگاه گذشته از رسانه ملی با یک ساعت و نیم تاخیر آن هم به دلیل ممانعت رییس سازمان صداوسیما برای حضور یکی از مجریان تلویزیونی انجام شد که بعد از این گفت‌وگو رییس سازمان صداوسیما در نامه‌ای به رییس شورای نظارت بر صداوسیما خواستار شد که در انتخاب مجری توسط روسای قوا اظهارنظر کند.
به نقل از:
http://www.eghtesadonline.com/fa/content/38625

نائب رئیس شورای نظارت بر صداوسیما جزئیات جلسه امروز شورای نظارت بر صداوسیما را تشریح کرد.

به گزارش پارس به نقل از فارس، سیدرمضان شجاعی‌کیاسری نائب‌رئیس شورای نظارت بر صداوسیما ، با اشاره به برگزاری جلسه امروز شنبه این شورا، گفت: شورای نظارت حق انتخاب مجری را به صداوسیما داد.

وی با اشاره به جلسه امروز هیأت نظارت بر صدا و سیما گفت: در این جلسه نامه رئیس سازمان صدا و سیما به هیأت نظارت در خصوص انتخاب مجری برنامه‌های تلویزیونی رؤسای قوا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حق انتخاب مجری این برنامه‌ها را بنا به وظیفه رسانه‌ای سازمان صدا و سیما به رسانه ملی داد.

شجاعی افزود: البته اعضای هیأت شایسته دانستند که در انتخاب مجریان برنامه‌های تلویزیونی رؤسای قوا هماهنگی لازم با رؤسای قوای سه‌گانه به عمل آید.

نائب رئیس هیأت نظارت بر صدا و سیما اظهار داشت: اعضای هیأت از تاخیری که در پخش برنامه تلویزیونی رئیس‌جمهور به هر دلیلی ایجاد شد و منتظر ماندن مردم ابراز تاسف کردند و این اتفاق را مناسب ندانستند.

به نقل از:

http://www.parsnews.com/fa/tiny/news-115594/

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۰ساعت   توسط رضا  | 

حضور مجمع روحانیون به همراه خاتمی و خوئینی‌ها در حرم امام(ره)/ استقبال از سوی سید حسن خمینی

پس از سالها غیبت صورت گرفت
حضور مجمع روحانیون به همراه خاتمی و خوئینی‌ها در حرم امام(ره)/ استقبال از سوی سید حسن خمینی

اعضای مجمع روحانیون مبارز بعد از سالها غیبت، امشب در حرم مطهر امام خمینی(ره) حضور پیدا کردند.

خبرگزاری فارس: حضور مجمع روحانیون به همراه خاتمی و خوئینی‌ها در حرم امام(ره)/ استقبال از سوی سید حسن خمینی

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، اعضای مجمع روحانیون مبارز بعد از سالها غیبت، امشب در حرم مطهر امام خمینی(ره) حضور پیدا کردند.

در این مراسم که تمامی اعضای مجمع روحانیون ازجمله موسوی خوئینی‌ها، سیدمحمد خاتمی، موسوی لاری و امام جمارانی نیز حضور داشتند، سیدحسن خمینی تولیت آستان مقدس حضرت امام(ره) و سید علی خمینی از آنها استقبال کرد.

همچنین اعضای مجمع روحانیون مبارز شام را مهمان سید حسن خمینی بودند.

به نقل از:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921119001843

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۰ساعت   توسط رضا  | 

مدیر مسوول روزنامه ابتکار: تاخیر در مصاحبه رییس جمهوری توسط تلویزیون توهین به افکار عمومی بود

تهران-ایرنا-مدیر مسوول روزنامه ابتکار گفت: به تاخیر انداختن پخش گفت و گوی رییس جمهوری توسط صداوسیما ،توهین این رسانه به افکار عمومی بود.

محمدعلی وکیلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: دکتر روحانی رییس جمهور و نفر دوم در ساختار سیاسی حاکمیت به حساب می آید و هیچ بهانه ای نمی تواند باعث تحدید اختیارات رییس جمهوری به حساب بیاید. 

وی افزود: مطابق قانون اساسی این رییس جمهور است که ناظر بر حسن اجرای قانون اساسی است و اگر قوه و یا دستگاهی در اجرای قانون اساسی تعلل داشته باشد و یا اخلالی داشته باشد، قانون اساسی این اختیار را به رییس جمهور داده که نظارت داشته باشد.

مدیر مسوول روزنامه ابتکار گفت: بنابر این معنا ندارد که شخص اول اجرایی کشور برای حرف زدن با مردم از طریق رسانه ای که به نام رسانه ملی است دچار محدودیت و یا گرفتار اما و اگر باشد.

وکیلی اظهار داشت: رییس جمهور اشراف بر مصالح مملکت دارد و این که کسانی تصور کنند که تریبون زنده دادن به رییس جمهور ممکن است باعث تهدید منافع ملی به حساب بیاید مصداق کاسه از آش داغ تر و رفتار کاتولیک تر از پاپ است. 

وی گفت: این اقدام صداو سیما توهین به افکار عمومی و شعور ملی مردم به حساب می آید و باید توضیح قانع کننده ای برای این تاخیر وجود داشته باشد.

وی اظهار داشت: توضیحاتی که تاکنون ارائه شده قانع کننده نبوده است و ما منتظر هستیم توضیحات بیشتر در این باره ارائه شود.

گفت و گوی زنده رادیویی - تلویزیونی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران با مردم شب گذشته در ساعت 22:53 دقیقه و با تاخیر آغاز شد، پیش از آن بنا بود رییس جمهوری بعد از گفت وگوی خبری ساعت 21 شبکه یک سیما با مردم گفت وگو کند. 

رییس سازمان صدا و سیما شب گذشته (چهارشنبه) پس از برگزاری گفت و گوی تلویزیونی رییس جمهوری در نامه ای به حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رییس شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما بیان کرد: با توجه به اهمیت تاخیری که در شروع مصاحبه زنده تلویزیونی رئیس جمهور محترم پیش آمد؛ خواهشمند است در مورد انتخاب مجری توسط روسای محترم قوا و امتناع از پذیرش وظیفه قانونی و حرفه ای رسانه ملی اظهارنظر نمائید.

سیام**9121 ** 1418

انتهای پیام /* 
به نقل از:
http://www.irna.ir/fa/News/81031221/%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1_%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87_%D9%87%D8%A7/%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1_%D8%AF%D8%B1_%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87_%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3_%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C_%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7_%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86_%D8%AA%D9%88%D9%87%DB%8C%D9%86_%D8%A8%D9%87_%D8%A7%D9%81%DA%A9%D8%A7%D8%B1_%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C_%D8%A8%D9%88%D8%AF
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۱۸ساعت   توسط رضا  | 

دستیار ویژه رییس جمهور: نامه ضرغامی به هیات نظارت بر صداوسیما برای تطهیر عملکرد خود است

تهران-ایرنا- دستیار ویژه رییس جمهوری علت تاخیر در پخش زنده گفت و گوی دکتر ˈ حسن روحانیˈ رییس جمهوری را مخالفت رییس صدا و سیما با حضور مجری دوم بیان کرد و گفت: نامه ضرغامی به هیات نظارت اقدامی برای تطهیر عملکرد خود بوده است.

«حسین فریدون» صبح پنجشنبه پس از بازدید از بیمارستان دکتر سپیر متعلق به جامعه کلیمیان ایران در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: رییس جمهوری موافق حضور مجری دوم بود، اما رییس سازمان صدا و سیما با این موضوع مخالفت می کرد.

وی خاطرنشان کرد: نهایتا این موضوع مورد موافقت رییس سازمان صدا و سیما قرار گرفت و برنامه با حدود یک ساعت تاخیر پخش شد.

گفت و گوی زنده رادیویی - تلویزیونی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران با مردم شب گذشته در ساعت 22:53 دقیقه و با تاخیر آغاز شد، پیش از آن بنا بود رییس جمهوری بعد از گفت وگوی خبری ساعت 21 شبکه یک سیما با مردم گفت وگو کند.

رییس سازمان صدا و سیما شب گذشته (چهارشنبه) پس از برگزاری گفت و گوی تلویزیونی رییس جمهوری در نامه ای به حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رییس شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما بیان کرد: با توجه به اهمیت تاخیری که در شروع مصاحبه زنده تلویزیونی رئیس جمهور محترم پیش آمد؛ خواهشمند است در مورد انتخاب مجری توسط روسای محترم قوا و امتناع از پذیرش وظیفه قانونی و حرفه ای رسانه ملی اظهارنظر نمائید.

سیام**1429**9121**1478

انتهای پیام /* 
به نقل از:
http://www.irna.ir/fa/News/81030280/
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۱۸ساعت   توسط رضا  | 

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ضرغامی باید استقلال خود را در مقابل برخی محافل خاص حفظ کند، گفت: ضرغامی ازطرف محافل خاصی تحت فشار است تا دولت را در تنگنا قرار دهد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، «علی مطهری» درباره تاخیردر زمان پخش گفت وگوی شب گذشته رییس جمهوری از صداوسیما ونامه ضرغامی به شورای نظارت درباره انتخاب مجری توسط روسای قوا، گفت: گاهی رییس جمهوری می خواهد گزارشی را به مردم ارایه کند، دراین صورت مجریان به طورحتم باید با موافقت رییس جمهوری انتخاب شوند، اما گاهی مقرراست مصاحبه ای چالشی انجام شود ومجریان مخالف وموافق حضور پیدا کنند، در این شرایط صدا و سیما می تواند در انتخاب مجریان نظردهد و ازهر دوطرف افرادی را معین کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات واسلامشهر درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بنابراین درباره گفت وگوی شب گذشته رییس جمهوری، حرف دولت منطقی تر از صدا و سیما بود؛ ضرغامی طرفداراعتدال است اما ازطرف محافل خاصی تحت فشار است تا دولت را درتنگنا قرار دهد، ولی من معتقد هستم که ضرغامی باید استقلال خود را در مقابل اینگونه محافل حفظ کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: محافلی که ضرغامی را تحت فشار قرار می دهند در دولت گذشته هم راستا با دولت بودند، اما چون در حال حاضر مقابل دولت قرار دارند، صدا وسیما را تحت فشار قرار می دهند، ولی به نظر من ضرغامی باید انصاف را رعایت کرده و تحت تاثیر این محافل قرار نگیرد.

به گزارش ایرنا، گفت و گوی زنده رادیویی - تلویزیونی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران شب گذشته با تاخیر آغاز شد.

رییس جمهوری در ابتدای این گفت و گو خطاب به مجری برنامه اظهار داشت: از مردم که مدت مدیدی پای تلویزیون منتظر این برنامه ماندند تشکر می کنم اما خوشحالم که با وجود این تاخیر شما را امشب در برنامه داریم.

سیام(1)**9189**

انتهای پیام /* 
به نقل از:
http://www.irna.ir/fa/News/81031075/%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3/%D9%85%D8%B7%D9%87%D8%B1%DB%8C_%D8%B6%D8%B1%D8%BA%D8%A7%D9%85%DB%8C_%D8%A7%D8%B2%D8%B7%D8%B1%D9%81_%D9%85%D8%AD%D8%A7%D9%81%D9%84_%D8%AE%D8%A7%D8%B5%DB%8C_%D8%AA%D8%AD%D8%AA_%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1_%D8%A7%D8%B3%D8%AA_%D8%AA%D8%A7_%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA_%D8%B1%D8%A7_%D8%AF%D8%B1_%D8%AA%D9%86%DA%AF%D9%86%D8%A7_%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1_%D8%AF%D9%87%D8%AF
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۱۸ساعت   توسط رضا  | 

نامه ضرغامی به شورای نظارت بر سازمان صداوسیما

تهران - ایرنا - در پی تاخیر در پخش مصاحبه زنده رییس جمهور از شبکه اول سیما، رییس سازمان صداوسیما نامه ای به شورای نظارت این سازمان در خصوص انتخاب مجری توسط روسای قوا ارسال کرد.

به گزارش ایرنا، سید عزت ا... ضرغامی چهارشنبه شب در نامه خود به شورای نظارت سازمان صداوسیما خواستار تعیین تکلیف موضوع شد.

متن کامل نامه ضرغامی به این شرح است:جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای رئیسی

رئیس محترم شورای نظارت بر سازمان صداوسیما

با سلام

احتراما؛ با توجه به اهمیت تاخیری که در شروع مصاحبه زنده تلویزیونی رئیس جمهور محترم پیش آمد؛ خواهشمند است در مورد انتخاب مجری توسط روسای محترم قوا، و امتناع از پذیرش وظیفه قانونی و حرفه ای رسانه ملی اظهارنظر نمائید.

از خداوند متعال موفقیت جنابعالی را خواهانم.

با تشکر

ˈسیدعزت الله ضرغامیˈ

** شبد ** 1597

انتهای پیام /* 
به نقل از:
http://www.irna.ir/fa/News/81030000/%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87/%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87_%D8%B6%D8%B1%D8%BA%D8%A7%D9%85%DB%8C_%D8%A8%D9%87_%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA_%D8%A8%D8%B1_%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۱۸ساعت   توسط رضا  | 

متنی که هنگام بازگشت امام به ایران در فرودگاه قرائت شد، چه کسی نوشته بود؟

نقش بی‌بدیل شهید مطهری در مدیریت استقبال از امام، یکی از نقاط درخشان حیات سیاسی آن استاد شهید است. متن خیرمقدم ورود امام خمینی(ره) به کشور نیز به قلم شهید مطهری نگاشته شد.
متنی که در فرودگاه و به مناسبت ورود امام به کشور خوانده شد، توسط استاد مطهری نگاشته شده بود که در ادامه آن را می خوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

جاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْباطِلُ انَّ الْباطِلَ کانَ زَهوقاً «1».

فَانَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغالِبونَ «2.»

ای روح خدا و ای ابراهیم بت‌شکن اسلام و ای بنده پاکباز حق و ای جان عزیز ملت ایران! به عرض برسانم که:

رواق منظر چشم من آشیانه توست

کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

ملت ایران چه چیزی از جان عزیزتر دارد که نثار مقدم فرخنده رهبر فداکار و روشن بینش نماید، و چه ثنایی بالاتر از این سراغ دارد که او را بنده پاکباز حق بخواند.

ای بنده پاکباز خدا! ای مسلمان محمدی! ای شیعه صادق! ای آیت خدا! ملت ایران در شخصیت شما و از تجربه زندگی شما بالاخص در شانزده سال اخیر زعامت امت که به شما سپرده شد مصداق عینی وعده خدا به رزمندگان و پویندگان راهش را مشاهده می کند که اگر به یاری خدا بشتابید به یاری شما می شتابد و شما را ثابت قدم نگاه می دارد، و هر کسی از آنِ خدا باشد خدا از آن اوست.

هجرت شما از وطن عزیز در 14 سال پیش تحت فشار و اجبار سمبل‌های استبداد و استعمار، یادآور هجرت جدّ مکرمتان رسول خدا صلی الله علیه و آله و یاران بزرگوار اوست که به گناه خواستاری جامعه توحیدی از شهر و دیار خود رانده شدند (الَّذینَ اخْرِجوا مِنْ دِیارِهِمْ بِغَیرِ حَقٍّ الّا انْ یقولوا رَبُّنَا اللهُ) «3» و بازگشت امروزتان یادآور فتح مبین و عظیم مکه است که سمبلهای زر و زور و بتهای فلزی و گوشتی یکی پس از دیگری از مقرّ حکمرانی به زیر آورده شدند و حکومت خدایی جایگزین حکومت طاغوتی گردید. لَقَدْ صَدَقَ اللهُ رَسولَهُ الرُّؤْیا بِالْحَقِّ لَتَدْخُلُنَّ الْمَسْجِدَ الْحَرامَ انْ شاءَ اللَّهُ امِنینَ «4».

ملت ایران، جان بر کف در انتظار فرمان رهبر عظیم الشأن خویش است و تا برقراری جامعه توحیدی، جامعه ای که در آن، انسان از قید بندگی انسان آزاد باشد و بهره کشی انسان از انسان ملغی گردد و از ناهمواریها و نابرابریهای مصنوعی اثری نماند و بتهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی یکسره سرنگون گردند و مساوات، برابری و برادری به معنی واقعی کلمه برقرار شود و آثار استبداد 2500 ساله و استعمار 400 ساله محو گردد و در یک کلمه، بندگی از آن خدا و حکومت، حکومت الهی باشد، از پای نخواهد نشست.

جای چندین هزار شهید، شهیدان 15 ساله اخیر که حرکت انقلاب مقدس اسلامی ما را با خون خود سرعت بخشیدند، خالی است که بازگشت مظفرانه رهبر خود و شکوفه های به ثمر رسیده نهال انقلاب را به چشم خود ببینند. اگر امروز در میان ما نیستند ارواح پاکشان ناظر و شاهد خواهد بود.

وَ السَّلامُ عَلَیک وَ عَلَی الْارْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِنائِک وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَکاتُه.

برقرار باد جامعه توحیدی و جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی.

پی‌نوشت‌ها:

1- اسراء/ 81.

2- مائده/ 56.

3- حج/ 40.

4- فتح/ 27.

/6262

به نقل از:

http://www.khabaronline.ir/detail/336060

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ساعت   توسط رضا  | 

آخرین خبرها از پرواز ایران-آمریکا

 حتی اعلام شد که در صورت فراهم شدن شرایط آغاز سال 2014 این پرواز ها از سر گرفته می شود که این اتفاق نیفتاد. اما هنوز هم درباره آن صحبت می شود و حالا مدیرعامل هما از انجام برنامه ریزی برای پرواز ایران-آمریکا خبر داده است.

 برقراری پرواز ایران-آمریکا یکی از خواسته های ایرانیان مقیم آمریکا بود که در سفر رییس جمهور به آمریکا مطرح شده بود. البته اعلام شد که از سرگیری این پرواز یکی از تصمیمات و سیاست‌‌های دولت یازدهم و سازمان هواپیمایی کشوری است و به همین دلیل  اکبر ترکان به عنوان مشاور ارشد رئیس‌جمهور و سرپرست معاونت امور بین الملل ریاست جمهوری، نامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی نوشت و خواست تا آمادگی خود را برای برقراری‌ پرواز مستقیم ایران و آمریکا اعلام کنند.

فرهاد پرورش همان موقع گفت که ایران‌ایر با توجه به اینکه قبلاً هم پرواز مستقیم به نیویورک داشته ،در صورت صدور مجوز، آمادگی برقراری دوباره این پرواز‌ها با بوئینگ‌های 747 را دارد. علاوه بر آن آسمان و ماهان هم اعلام کردند توانایی برقراری پرواز در این مسیر را دارند اما با این حال تا کنون خبری درباره آغاز این پرواز منتشر نشده است.

اما پرورش در گفت و گویی با روزنامه هفت صبح و در آخرین اظهارنظر دراین باره گفته است:«در مورد پروازهای بین المللی سقف انجام پرواز وجود دارد و برحسب تقاضا پرواز را دایر می کنیم. مثلا الان در مسیر کوالالامپور، ایران ایر 6 مجوز دارد که در حال حاضر از 4 مجوز آن استفاده می شود و برای افزایش بیش از سقف، باید مجوز از سوی سازمان هواپیمایی کشوری صادر شود. برای انجام هفته ای یک الی دو پرواز به آمریکا برنامه ریزی کرده ایم. البته پرواز ایران به آمریکا مقدمات زیادی لازم دارد که تفاهمات هوایی بین دو کشور و هماهنگی وزارت امور خارجه مقدمات آن است اما به هر حال توانایی آن وجود دارد.»

البته اوایل ماه بهمن، علی محمد نوریان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی گفت بود که شرایط این کار و موارد مورد نیاز آماده است و منتظر جواب و اجازه مقامات دولتی برای برقراری این پرواز برقرار هستند.

به گفته نوریان دو طرف مذاکراتی انجام داده اند اما مشکلات فنی در این زمینه وجود دارد که در صورت برطرف شدن آنها، می توانیم شاهد برقراری مجدد پرواز ایران-آمریکا باشیم.

به نقل از:

http://www.shahrkhabar.ir/News/Item/47588/1/47588.html

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ساعت   توسط رضا  | 

زیباکلام با وثیقه ۵۰ میلیونی آزاد شد

صادق زیبا کلام با شکایت مدعی العموم به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و با قرار ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.

پس از ارسال نامه دوم صادق زیبا کلام به حسین شریعتمداری و مسائلی که در آن درخصوص رسیدگی به پرونده سه هزار میلیاردی و هسته ای مطرح شده بود، دادستان عمومی و انقلاب تهران به عنوان مدعی العموم علیه این استاد دانشگاه اعلام جرم کرد و صبح امروز صادق زیباکلام در شعبه ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شد.

زیباکلام پس از خروج از دادسرا به خبرنگار مهر گفت: ۱۰ روز قبل نامه ای سرگشاده به حسین شریعتمداری مدیرمسوول روزنامه کیهان نوشتم که وی به آن پاسخ داد. من در ادامه نامه دوم را نوشتم که دادستان در دو مورد نسبت به این نامه اعلام جرم کرده است.

وی افزود: بنده در این نامه مسائلی را درباره پرونده سه هزار میلیاردی و پرونده هسته ای اعلام کرده که مبنی شکایت دادستان تهران بود. امروز ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شدم که جلسه تحقیق تا ساعت یک بعدازظهر به طول انجامید.

این استاد دانشگاه با اشاره به تفهیم پنج اتهام به وی گفت: تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی، توهین به قوه قضائیه، افترا و تضعیف نظام اتهاماتی بود که امروز به من تفهیم شد.پس از این جلسه بازپرس برای من قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی صادر کرد که یکی از دوستان دانشگاهی این وثیقه را سپرد و من از دادسرا خارج شدم.

وی در پایان گفت: در جلسه امروز رفتار معاون دادستان و بازپرس پرونده با من خوب و محترمانه بود اما با این وجود اتهامات بر سر جای خود باقیست.

به نقل از:

http://www.19dey.com/index.php?newsid=51286

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ساعت   توسط رضا  | 

یک مرد و این همه شغل! - علی اکبر ترکان

در هشت ساله دولت قبل دیدیم که نتیجه ابوالمشاغل بودن غلامحسین الهام جز ناکارآمدی وی در بخشهای مختلف نبود اما متاسفانه این سیاست در دولت کنونی نیز در حال اجرا است.
یک مرد و این همه شغل!
به گزارش افکارنیوز، غلامحسین الهام مرد نام آشنای دولت نهم و دهم به شمار می رود، همسر او بود که رییس دولت دهم را پدیده قرن ۲۱ خواند. و خود او در دولت نهم و دهم سمت های مختلفی را مدیریت کرد آنهم به صورت همزمان.

در دولت نهم قرار بود پدیده چند شغله بودن حذف شده و در مقابل هر فرد یک شغل داشته باشد. در آن روزها رییس جمهور مدعی بود که تنها با همین کار می تواند حجم بالایی اشتغال ایجاد کند اما نتیجه نهایی خلاف آن چیزی بود که وعده داد. غلامحسین الهام در سال پایانی دولت دهم حدود ۹ شغل داشت.

این رویه که مورد انتقاد تقریبا تمام جریانات بود (به دلیل تمرکز قدرت) متاسفانه در دولت فعلی نیز ادامه یافته است.

اکبر ترکان به عنوان مشاور رییس جمهور فعالیت خود را در دولت یازدهم آغاز کرد اما به سرعت تعداد مشاغل خود را افزایش داد تا جایی که اکنون پس از گذشت شش ماه از فعالیت دولت یازدهم، هشت شغل به خود اختصاص داده است.

از جمله سمت های وی می توان به مشاور ارشد رئیس‌جمهور ایران، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و عضو شورای اقتصاد و سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد. همچنین رئیس جمهور اکبر ترکان را به سرپرستی موقت سازمان فضایی ایران، شورای عالی امور ایرانیان، معاونت امور بین الملل ریاست جمهوری و دبیرخانه جنبش عدم تعهد،رئیس سازمان نظام مهندسی کشور منصوب کرده است.
به نقل از:
http://www.afkarnews.ir/vdcdx50sjyt0z96.2a2y.html
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ساعت   توسط رضا  | 

کنایه رییس‌جمهور به دلیل تاخیر در گفتگوی تلویزیونی

به گزارش پارس به نقل از فارس، حسن روحانی در ابتدای گفت‌وگوی خود با اشاره به تأخیر در پخش این گفت‌وگو گفت: می‌خواهم از مردم عزیز که مدت مدیدی پای تلویزیون نشستند و منتظر این برنامه ماندند تشکر کنم.

وی خطاب به سونیا پوریامین یکی از مجریان این گفت‌وگو تصریح کرد: خوشحالم که با این تأخیر شما را در این برنامه داریم.

گفته می شود یکی از دلایل تاخیر در برنامه، اختلاف بر سر مجریهای این گفتگو بوده است.

کاظم روحانی‌نژاد، دیگر مجری این برنامه است.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به ایام دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک معجزه بزرگ تاریخی بود.

روحانی ادامه داد: آگاهی، وحدت و فداکاری مردم در کنار راهبردی چون امام باعث شد انقلاب اسلامی به پیروزی برسد و اگر امروز نیز همان آگاهی و وحدت میان ملت در کنار پرچم‌داری پرچم‌دار امروز انقلاب یعنی آیت‌الله خامنه‌ای باشد پیروز صحنه خواهیم بود.

به نقل از:

http://www.parsnews.com/fa/tiny/news-115154/?redcode=cGFyc2Vlay5jb20%3D

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ساعت   توسط رضا  | 

یک منبع مطلع به تسنیم خبرداد: علت عدم پخش گفت‌وگوی تلویزیونی روحانی تا این لحظه + اخبار تکمیلی

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، گفت‌وگوی تلویزیونی روحانی با مردم که قرار بود امشب بعد از خبر سراسری 21 از شبکه اول سیما پخش شود، پخش نشد.

هم‌اکنون از شبکه اول سیما مجموعه تلویزیونی "عصر پاییزی" در حال پخش است.

خبرگزاری دولتی ایرنا هم در خبری مدعی شده است که، رئیس صداوسیما اجازه پخش این گفت‌وگو را نداده است.

برخی منابع خبری می‌گویند: برخی چهره‌های نزدیک به دولت خواستار چینش مجری ها و سوالات توسط خود دولت به سیاق گفت‌وگوی تلویزیونی پیشین رئیس جمهور بودند. با این وجود مسئولان صداوسیما بر لزوم آزاد بودن سوالات از رئیس‌جمهور تاکید کرده‌اند. 

همچنین یک منبع مطلع به خبرگزاری تسنیم گفت: مخالفت ریاست‌ جمهوری با مجری برنامه گفت‌وگوی تلویزیونی روحانی علت تاخیر و عدم پخش مصاحبه زنده رئیس‌جمهور است. ریاست‌جمهوری خواستار انتخاب مجری دلخواه خود بود.

این منبع مطلع به تسنیم افزود: تیم خبری صداوسیما با مراجعه به نهاد ریاست‌جمهوری مشاهده می‌کنند که نهاد ریاست‌جمهوری بدون اطلاع و هماهنگی با صداوسیما، خانم پوریامین را به عنوان مجری برنامه در نظر گرفته است. حال آنکه آقای روحانی‌نژاد به عنوان مجری اصلی صداوسیما بنا بود در این برنامه حضور یابد.

اصرار نهاد ریاست‌جمهوری بر انتخاب مجری توسط این نهاد، موجب شد که گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در ساعت مقرر پخش نشده و به تعویق بیفتد.

پس از دقایقی، صداوسیما می‌پذیرد که خانم پوریامین نیز در کنار آقای روحانی‌نژاد به عنوان مجریان برنامه حضور داشته باشند، اما ریاست‌جمهوری این مسئله را نمی‌پذیرد.

همچنین شبکه یک سیما در زیرنویسی اعلام کرد: به محض دریافت تصاویر از محل نهاد ریاست جمهوری سریال عصر پاییزی قطع خواهد شد.

* اخبار تکمیلی:

برخی منابع می‌گویند با رفع اختلاف ریاست‌جمهوری و صداوسیما بر سر مجری برنامه، احتمالا این گفت‌وگوی زنده تلویزیونی تا دقایقی دیگر پخش می‌شود.

انتهای پیام/

به نقل از:

http://news.parseek.com/Url/?id=8877242

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ساعت   توسط رضا  | 

فارس منتشر کرد متن تذکر نمایندگان روحانی به روحانی درباره دیدار جهانگیری با صانعی+ اسامی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، متن کامل تذکر نمایندگان روحانی مجلس به رئیس‌جمهور درباره دیدار جهانگیری با یوسف صانعی به شرح زیر است:

جناب آقای جهانگیری هفته گذشته با اعلام اینکه به منظور دیدار با مراجع عظام تقلید در قم حضور یافته علیرغم این که برخی از مراجع تقلید، اعطای وقت به ایشان را مشروط به عدم دیدار با فردی که در سایه تبلیغات فتوای شاذ توسط رسانه های بیگانه و روزنامه های زنجیره ای افراطی، مشهور به مرجعیت شده کرده بودند، اما معاون محترم رییس جمهور پس از دیدار با مراجع عظام تقلید، در آخرین برنامه به دیدار فردی می رود که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در سال ٨٨ طی نامه ای رسمی خطاب به مردم اعلام کرد: بر اساس تحقیقات به عمل آمده و پس از جلسات متعدد، آقای صانعی فاقد ملاک های لازم برای تصدی مرجعیت است.

حال چرا معاون رییس جمهور با شکستن احترام مراجع عظام و جامعه مدرسین چنین دیداری را انجام داده است؟

لازم به یادآوری است که امام خمینی (ره) پیش از این در خصوص خلع مرجعیت فرد دیگری توسط جامعه مدرسین در سال های نخست انقلاب وقتی عده ای قصد تخریب این جامعه علمی و فقهی را داشتند، فرمودند: "مگر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نبودند که وقتی یک روحانی به ظاهر در منصب مرجعیت از اسلام و انقلاب فاصله گرفت، او را به مردم معرفی کردند، اگر خدای نکرده اینها (جامعه مدرسین) شکسته شوند، چه نیرویی جای آنان را خواهد گرفت؟ و آیا ایادی استکبار، روحانی نماهایی را که تا حد مرجعیت تقویت نموده است، فرد دیگری را بر حوزه ها حاکم نمی کنند." (صحیفه امام جلد ٢١ ص ٢٨٨)

آیا این دیدارها منجر به شکسته شدن حکم جامعه مدرسین که امام امت و رهبر معظم انقلاب ما را از آن بر حذر داشته نمی شود؟ بنابراین ضمن تشکر از حضرتعالی در رعایت این اصل در سفر اخیرتان به قم، لطفا تذکرات لازم را به مسئولان مربوطه بدهید.

به گزارش فارس، حجج‌الاسلام آشتیانی، سالک، حسینی، آقاتهرانی، حسینیان، نبویان، رسایی، ناصری، بزرگواری، طاهری، میرقسمت موسوی، موسوی لارگانی، غضنفرآبادی، وحید احمدی، امیری، سلیمی، کیائی نژاد، پژمانفر، عبادی، موسوی‌نژاد، سبحانی‌نیا، رجایی و موسی احمدی این تذکر را درباره دیدار جهانگیری با صانعی به رئیس‌جمهور ارائه کردند.

انتهای پیام/

به نقل از:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921114001134

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۴ساعت   توسط رضا  | 

حسین کروبی در گفت‌وگو با ایسنا تایید کرد کروبی به منزل خود منتقل شد

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی کروبی شب گذشته به منزل خود در محله جماران منتقل شد.

حسین کروبی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تایید این خبر گفت: شب گذشته آقای مهدی کروبی به همراه ماموران امنیتی به منزل خود در جماران منتقل شدند.

وی افزود: کارهای مقدماتی برای انجام این انتقال از حدود 10 روز پیش آغاز شده بود و شب گذشته این کار انجام شد. در حال حاضر ایشان در طبقه دوم مستقر هستند و ماموران در یک سوئیت مجزا در طبقه اول منزل حضور دارند.

فرزند مهدی کروبی ادامه داد: البته شرایط به لحاظ امنیتی نسبت به قبل عوض نشده و فقط محل اقامت ایشان به منزل خود انتقال یافته است.

وی درباره دسترسی‌های ارتباطی و ملاقات‌های مهدی کروبی نیز اظهار کرد: ماهواره، اینترنت و تلفن از دسترس ایشان خارج شده است اما ایشان می‌توانند شبکه‌های تلویزیونی صدا و سیما را تماشا کنند.

حسین کروبی افزود: از مدتی قبل ملاقات‌های ایشان که پیشتر چند ماه یک بار انجام می‌شد، وضعیت منظم‌تری به خود گرفت و ایشان به صورت هفته‌ای یک بار ملاقات داشتند که در حال حاضر در منزل خود نیز چنین شرایطی حاکم خواهد بود البته همسر ایشان (فاطمه کروبی) محدودیتی از این نظر ندارند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهتر شدن شرایط مهدی کروبی اظهار کرد: امیدواریم هرچه جلوتر می‌رویم شرایط بهتر شود. البته شیب بهتر شدن برخی فضاهای امنیتی ملایم است و نباید انتظارات بالایی داشته باشیم. اما امیدوار هستیم که شرایط برای ایشان و دیگر دوستان بهتر شود.

انتهای پیام

به نقل از:

http://isna.ir/fa/news/92111308689/%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D9%85%D9%86%D8%AA%D9%82%D9%84-%D8%B4%D8%AF

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ساعت   توسط رضا  | 

دومین نامـه سرگشاده زیبـاکلام به شریعتمـداری

«بسمه تعالی
محضر محترم جناب حاج حسین شریعتمداری کثرالله امثالهم
مدیرمسئول و نماینده مقام معظم رهبری در روزنامه کیهان

با سلام و عرض ادب، از اینکه به نامه سرگشاده‌ام پیرامون موضوع هسته‌ای پاسخ مرقوم داشته بودید، سپاسگزارم. آن مدیرمسئول روزنامه جم جاه کیهان در پاسخ این سوال فدوی مبنی بر اینکه "با توجه به ضعف و کاستی‌های جدی اقتصادی کشور، چه حکمتی و صوابی در اصرار بر تداوم برنامه‌های هسته‌ای‌مان داریم؟ و اینکه این همه هزینه‌های کمرشکن که صرف برنامه‌های هسته‌ای‌مان ظرف یک دهه گذشته شده چه سود و حاصلی برای اقتصاد و رشد و توسعه کشور در بر داشته؟"، مطالب متعددی مرقوم داشته بودند که به نظرم اگر فقره به فقره به آنها پرداخته شود به صواب نزدیک‌تر خواهد بود.

۱- در خصوص شبهه‌تان پیرامون پایین بودن سرانه بهداشت و تعلیم و تربیت در ایران و همردیف بودن آن با کشورهای فقیر و توسعه‌نیافته آفریقایی، به استحضار برسانم که مع‌الاسف همین‌گونه است. کل بودجه بهداشت و درمان در سال جاری ۱۷ هزار میلیارد تومان می‌باشد. اگر بالفرض همه آن هم تحقق پیدا کند سرانه آن می‌شود ۲۲۵۰۰۰ تومان که با احتساب هر دلار ۳۰۰۰ تومان حسب اراده جناب جمشید بسم‌الله خلد الله ملکه، سرانه بهداشت و درمان در ایران می‌شود در حدود ۷۵ دلار. این در حالی است که این رقم برای کشورهای غربی و توسعه‌یافته، از حول و حوش ۱۰۰۰ دلار به بالا شروع می‌شود. جهت استحضار آن مقام منیع، جایگاه ایران در رتبه‌بندی جهانی بهداشت و درمان رتبه ۱۲۲ می‌باشد. یعنی در ۱۲۱ کشور وضع خدمات بهداشت و درمان بهتر از ایران است. در عین حال نیازی به هیچ کدام از این ضرب و تقسیم‌ها نیست. نردیک به ۸۰ درصد هزینه دوا و درمان برای بیمه‌شدگان دولتی بر عهده بیمه‌شدگان است و دولت صرفا ۲۰ درصد را تأمین می‌کند. این تازه بیمه‌شده‌ها هستند. آنان که دفترچه خدمات درمانی ندارند آن ۲۰ درصد را هم می‌بایستی خودشان بپردازند. بنابراین خیلی تصادفی نیست که رتبه ما ۱۲۲ می‌شود. یقین بدانید که وضعیت تعلیم و تربیت و محیط زیست اگر بدتر از بهداشت و درمان نباشد، خیلی بهتر هم نیست. اگر آن خسرو خوبان همچنان دچار تردید نسبت به جایگاه ایران در مقایسه با بلاد راقیه دنیا هستند، فدوی حاضرم اعداد و ارقام مربوط به آموزش و پرورش و محیط زیست را هم به محضرتان تقدیم دارم.

۲- فرموده بودند که اگر بنده غصه بیکاری و مشکلات اقتصادی را دارم چرا از متهمین پرونده معروف به اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی دفاع کرده‌ام. جناب شریعتمداری عزیز، بنده در بیگناهی مه‌آفرید امیرخسروی و متهمین پرونده معروف به اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی آنقدر یقین دارم که اگر می‌خواستم ۴ یا ۵ عملی را که در درستی آنها یقین دارم برگزینم، مطمئنا دفاع از متهمین گروه امیرمنصور آریا و بی‌گناهی آنان یقینا یکی از آنها می‌شد. جناب شریعتمداری، محاکمه متهمین اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی نه محاکمه بود، نه اجرای عدالت بود، نه تلاش برای رسیدگی به احقاق حق بود، نه هدف آن محاکمه پر سر و صدا کشف حقیقت بود و نه هیچ یک از اهداف و مقاصد دیگری که هر دستگاه قضایی علی‌القاعده برای تحقق آنها تشکیل شده است. هدف از برگزاری آن دادگاه صرفا ارضاء، اقناع و خشنود ساختن افکار عمومی بود که ببینند نظام با به‌اصطلاح غارتگران و مفسدین اقتصادی چقدر جدی است. جناب شریعتمداری؛ در طول تاریخ بشر، محاکماتی که برای نمایش، برای تبلیغات، برای خوشایند افکار عمومی بر پا می‌شوند بدترین نوع محاکمات هستند و تنها چیزی که در این محاکمات وجود ندارد، عدالت و تلاش برای کشف حقیقت است. مسئولین رسیدگی به پرونده اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی، قریب به سه سال است که حجم انبوهی از مطالب را علیه متهمین این پرونده گفته‌اند. از غارتگران بیت‌المال گرفته تا مفسدین فی‌الارض، تا ستون پنجم اقتصادی دشمن، تا خرابکاران اقتصاد ملی، ... اما حتی یک دانشجوی سال اول رشته حقوق هم به شما خواهد گفت که بعد از گذشت سه سال و علیرغم صدور حکم اعدام متهمین اصلی در دادگاه بدوی و تایید آن در دیوان عالی کشور واقعا معلوم نیست که جرم یا جرم‌های این متهمین کدام بوده که می‌بایستی به واسطه ارتکاب آن اعدام شوند؟

۳- اما در خصوص اصل موضوع. جناب شریعتمداری، من در نامه‌ام به حضرتعالی یک پرسش ساده و یک دو دو تا چهارتای اقتصادی مطرح کرده بودم. همه حرفم به جنابعالی آن بود که در قبال این همه هزینه واقعا سنگین که ما متجاوز از ده سال است داریم برای برنامه‌های هسته‌ای‌مان متحمل می‌شویم، مابه‌ازای آن برای پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور کدام بوده؟ هسته‌ای چه گلی بر سر اقتصادمان زده است و کدام دستاورد را برای مملکت به ارمغان آورده؟ حضرتعالی به جای پاسخ به این پرسش مشخص، پای مطالبی را به میان کشیده‌اید که حتی به فرض درست بودن، ارتباطی به سوال بنده پیدا نمی‌کردند. بنده را متهم کرده‌اید که می‌گویم چون ما نمی‌توانیم به تکنولوژی هسته‌ای دست پیدا کنیم پس آن را رها کنیم. بنده را متهم کرده‌اید که گفته‌ام چون ما عرضه نداریم به تکنولوژی هسته‌ای دست پیدا کنیم، پس فکر آن را از سر به در کنیم. بنده را متهم کرده‌اید که معتقدم غربی‌ها می‌بایستی هسته‌ای داشته باشند اما چون ما عرضه نداریم، نبایستی هسته‌ای داشته باشیم. بنده را متهم کرده‌اید که استدلال می‌کنم چون آمریکایی‌ها به ما گفته‌اند حق ندارید هسته‌ای داشته باشید، بنده هم ترسیده و می‌گویم که بله بهتر است ما هسته‌ای‌مان را متوقف کنیم و از من می‌پرسید که "پس غیرتم کو؟" اگر آمریکایی‌ها پس‌فردا به ما گفتند که حق نفس کشیدن هم دیگر در مملکتمان ندارید آیا باز هم من خفت‌بار اطاعت می‌کنم؟

۴- جناب شریعتمداری، شما تعمدا یا در خوشبینانه‌ترین حالت غیرعمد دارید پرسش بنده را تقلیل می‌دهید به مخالفت آمریکایی‌ها با برنامه‌های هسته‌ای‌مان و بالطبع نتیجه‌گیری هم می‌فرمایید که آیا درست است به صرف آنکه یک مشت یانکی زورگو مخالف هسته‌ای شدن ما هستند ما تسلیم شویم؟ سوال بنده از جنابعالی این بود که فایده برنامه‌های هسته‌ای‌مان علیرغم هزینه‌های بالای آن برای مملکت چه بوده؟ شما به جای پاسخ، پای آمریکا را به میان می‌کشید و می‌فرمایید که آمریکایی‌ها با برنامه هسته‌ای ما مخالف هستند و بعد هم نتیجه می‌گیرید که چون آمریکا دشمن ما است و چشم دیدن پیشرفت و ترقی ما را ندارد، ما می‌بایستی اتفاقا برنامه‌های هسته‌ای‌مان را به جلو ببریم. نتیجه دیگرتان هم این است که هر که با برنامه هسته‌ای‌مان مشکل دارد پس در خط آمریکاست.

۵- جناب شریعتمداری، این یک خبط بزرگ است که ما به جای سبک و سنگین کردن مسائل جامعه‌مان و بررسی اینکه چه چیز به خیر و صلاح مملکتمان است و چه چیز به زیان آن، بیاییم ملاک و معیار را بگذاریم روی موضع‌گیری‌های آمریکا. جناب شریعتمداری، چه آمریکا با فعالیت‌های هسته‌ای ما مخالفت کند و چه موافقت، مسئله اساسی آن است که آیا این فعالیت‌ها فی‌نفسه برای مملکت ما لازم و درست می‌بودند یا نه؟ اگر آمریکا با برنامه هسته‌ای ما مخالفتی نمی‌کرد، بنده همچنان معتقد می‌بودم که این برنامه‌ها به صورتی که دارند اجرا می‌شوند به خیر و صرفه و صلاح مملکت نبوده و نیستند. بنده همچنان معتقد می‌بودم که کشوری مانند ایران با شرایطی که دارد الویت‌هایش می‌بایستی تعلیم و تربیت، بهداشت، محیط زیست، کشیدن خط آهن، اصلاح جاده‌هایش، ایجاد اشتغال و ... می‌بود. جنابعالی معتقدید که برنامه هسته‌ای به نفع مملکت است و دستاوردهای فراوان برای مملکت داشته، بفرمایید آن دستاوردها کدام است؟ شما به جای نشان دادن اینکه منافع فعالیت‌های هسته‌ای برای مملکت کدام بوده، با وارد کردن ادبیات حماسی استکبارستیزی، ظلم‌ستیزی، رویارویی با نظام سلطه، توی دهان آمریکا زدن، اراده جوانان پر شور و انقلابی، تسلیم‌ناپذیری این ملت قهرمان و ... بحث را به پایان می‌رسانید. نه جناب شریعتمداری، اگر آمریکا به همراه ۱۹۹ کشور دیگر عضو سازمان ملل هم با فعالیت‌های هسته‌ای ما موافق می‌بودند، این برنامه‌ها همچنان از منظر هزینه - فایده اقتصادی یک اشتباه و خطای محض بود. تهیه اورانیوم ۵ درصد غنی‌شده با صدها برابر قیمت بین‌المللی آن خطاست. چه آمریکا و چه همه کشورهای دیگر دنیا با این امر مخالف باشند یا موافق. اتفاقا یک دلیل شک و تردید غربی‌ها به ما همین است که باورشان نمی‌شود کشوری صرفا برای تهیه اورانیوم ۵ درصد غنی‌شده یک همچو هزینه‌های عظیمی را متحمل شود، در حالی که با بهایی هزاران مرتبه کمتر می‌تواند آن را تهیه کند. آیا تاسف‌آور نیست که خدا می‌داند چقدرخرج کردیم تا چند صد کیلو اورانیوم ۲۰ درصد تولید کردیم و حالا می‌بایستی مقداری هزینه هم بنماییم تا آنها را اکسید نماییم؟ ایضا بخش‌های دیگر هسته‌ای‌مان که علیرغم آنکه مستقیم و غیر مستقیم میلیاردها دلار برای آنها هزینه کرده‌ایم ممکن است در آینده مجبور شویم آنها را هم از حیز انتفاع بیندازیم.

جناب شریعتمداری معزز، هر گاه که منافع ملی در برابر ایدئولوژی قرار گرفته، متاسفانه این منافع ملی بوده که به زیر پای ایدئولوژی قربانی شده. تراژدی هسته‌ای به نحو غم‌انگیزی این واقعیت تلخ اما عبرت‌آموز را دارد باز یک بار دیگر در برابر دیدگان ما قرار می‌دهد.

ایام به کام باد

صادق زیباکلام

دوازدهم بهمن‌ماه هزار و سیصد و نود و دو»

به نقل از:

http://www.19dey.com/index.php?newsid=51001

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ساعت   توسط رضا  | 

دومین نامه ضد فساد رئیس جمهور به جهانگیری/زمینه‌ تولید و توزیع رانتی باید برچیده شود

رئیس‌جمهور در نامه‌ای به معاون اول خود ضمن قدردانی از تلاش‌های وی و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در ارائه گزارش اقدامات یک‌ماهه در مقابله با سوء استفاده و ویژه‌خواری‌های اقتصادی، بر پیگیری جدی تصمیمات این ستاد تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری رییس‌جمهوری در نامه‌ای به معاون اول خود ضمن قدردانی از تلاش‌های وی و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در ارائه گزارش اقدامات یکماهه در مقابله با سوء استفاده و ویژه خواری‌های اقتصادی، بر پیگیری جدی تصمیمات این ستاد تاکید کرد.

متن نامه حجت‌الاسلام حسن روحانی به این شرح است:

باسمه تعالی

جناب‌آقای دکترجهانگیری

معاون اول محترم رییس جمهور

سلام علیکم

ضمن تقدیر از تلاش جنابعالی و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که در گزارش اقدامات یک ماهه‌ در مقابله با سوءاستفاده و ویژه‌خواری‌های اقتصادی منعکس شده است، از آنجاکه عزم دولت تدبیر و امید، بازگرداندن رشد اقتصادی و تأمین زمینه فعالیت سالم و پرنشاط مردم است و زمینه فساد و احساس تبعیض، بیشترین آسیب را به توسعه و پیشرفت اقتصادی و فرهنگی می‌رساند، لازم است با پیگیری جدی تصمیمات مذکور و همکاری همه دستگاه‌های اجرائی، زمینه‌های تولید و توزیع رانت در مقررات اقتصادی کشور برچیده شود و با همه متخلفین و سوءاستفاده کنندگان که برخی از آنها مورد شناسائی و رسیدگی قرار گرفته‌اند، برخورد جدی قانونی صورت گیرد.

مقتضی است گزارش منظم پیشرفت کار به اینجانب ارائه شود.

به نقل از:

http://www.mehrnews.com/detail/News/2226791

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ساعت   توسط رضا  | 

کری در دیدار با ظریف: تحریمهای فعلی آمریکا علیه ایران پا برجاست

جان کری در دیدار با محمد جواد ظریف در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ تأکید کرد که تحریمهای ایران پا بر جا خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، "جان کری" و "محمد جواد ظریف" در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ دیدار کردند.

وزیر خارجه امریکا در این دیدار بر لزوم داشتن حسن نیت از سوی همه طرفهای حاضر در مذاکرات ایران و 5+1 و همچنین عمل به تعهدات از سوی تهران تأکید کرد.

وی همچنین عنوان داشت که آمریکا به اعمال تحریمهای فعلی خود علیه ایران ادامه می دهد.

اجلاس امنیتی مونیخ از روز جمعه آغاز شده و امروز به پایان می رسد.

به نقل از:

http://www.mehrnews.com/detail/News/2226941

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ساعت   توسط رضا  | 

شایعات جدید از چند استعفا در دولت

روز سه‌شنبه خبرهای تایید نشده‌ای از استعفای محمدعلی نجفی از ریاست سازمان میراث فرهنگی منتشر شد.

خبرگزاری میراث فرهنگی اعلام کرده که محمدعلی نجفی به دلیل «مشکلات قلبی و با توصیه پزشک» از حسن روحانی٬ رئیس جمهور٬ خواسته است که از او «در سمتی کم استرس‌تر استفاده کند» و در همین راستا از ریاست سازمان میراث فرهنگی استعفا کرده است.

در حالی که روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری موضوع رفتن نجفی از این سازمان را همچنان تکذیب می‌کند اما این زمزمه‌ها رفتن نجفی این روزها قوت بیشتری گرفته است.

یک منبع آگاه در همین رابطه  از استعفای جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در چند شب پیش خبر داد، اظهار داشت: دلیل این استعفا وجود برخی از اختلافات جهانگیری با تیم رئیس جمهور بوده است.

وی افزود: قرار است نوبخت جایگزین جهانگیری شود.

همچنین خبرها حاکی از آن است که محمدعلی نجفی جای خود را به سید رضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی سابق که موفق به کسب رأی اعتماد در مجلس نشد، خواهد داد.

به نقل از:

http://www.shahrkhabar.ir/News/Item/46410/1/46410.html

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۰۹ساعت   توسط رضا  | 

آخرین اخبار از برقراری پرواز ایران - آمریکا

علی محمد نوریان درباره آخرین وضعیت برقراری پرواز مسقیم ایران - آمریکا اظهار کرد: شرایط این اقدام و موارد مورد نیاز آماده است و منتظر جواب مقامات دولتی هستیم که اجازه دهند این پرواز برقرار شود.

وی تصریح کرد: مشغول مذاکره در این زمینه هستیم و اقداماتی نیز انجام شده است.

به گفته نوریان مشکلات فنی در این زمینه وجود دارد که باید برطرف شوند.

پیش از این نیز نوریان از احتمال آغاز پروازهای مستقیم ایران به آمریکا از آغاز سال جدید میلادی خبر داده و گفته بود اقدامات اولیه در این زمینه انجام شده اما هنوز اقدام عملی صورت نگرفته و بیشتر در حد صحبت بوده است اما دو طرف علاقه‌مندی‌های خود را نشان داده‌اند.

با توجه به توجه رییس‌جمهور مبنی بر حل مشکلات رفت و آمد هموطنان مقیم آمریکا، دستور بررسی چگونگی برقراری خط پروازی مستقیم بین ایران و آمریکا صادر و رایزنی‌هایی در این زمینه انجام شده و در حال انجام است.

برای برقراری این پرواز سه شرکت‌ هواپیمایی ایرانی از جمله ماهان، هما و آسمان و چند شرکت خارجی نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گفته مدیرعامل هما نیز این شرکت که قبلا پرواز مستقیم به نیویورک داشته درحال حاضر نیز چهار فروند هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ دوربرد با ظرفیت سوخت گیری بالا دارد که برای پرواز طولانی روی اقیانوس مناسب هستند.

پرورش چندی پیش گفته بود منتظر دریافت مجوز برای برقراری این پرواز هستیم و با توجه به انجام پرواز به هامبورگ، فرانکفورت و دیگر نقاط اروپا، برای برقراری این پرواز نیز مشکلی نیست.

به نقل از:

http://news.parseek.com/Url/?id=8845427

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۰۹ساعت   توسط رضا  | 

آخرین اخبار از برقراری پرواز ایران - آمریکا

علی محمد نوریان درباره آخرین وضعیت برقراری پرواز مسقیم ایران - آمریکا اظهار کرد: شرایط این اقدام و موارد مورد نیاز آماده است و منتظر جواب مقامات دولتی هستیم که اجازه دهند این پرواز برقرار شود.

وی تصریح کرد: مشغول مذاکره در این زمینه هستیم و اقداماتی نیز انجام شده است.

به گفته نوریان مشکلات فنی در این زمینه وجود دارد که باید برطرف شوند.

پیش از این نیز نوریان از احتمال آغاز پروازهای مستقیم ایران به آمریکا از آغاز سال جدید میلادی خبر داده و گفته بود اقدامات اولیه در این زمینه انجام شده اما هنوز اقدام عملی صورت نگرفته و بیشتر در حد صحبت بوده است اما دو طرف علاقه‌مندی‌های خود را نشان داده‌اند.

با توجه به توجه رییس‌جمهور مبنی بر حل مشکلات رفت و آمد هموطنان مقیم آمریکا، دستور بررسی چگونگی برقراری خط پروازی مستقیم بین ایران و آمریکا صادر و رایزنی‌هایی در این زمینه انجام شده و در حال انجام است.

برای برقراری این پرواز سه شرکت‌ هواپیمایی ایرانی از جمله ماهان، هما و آسمان و چند شرکت خارجی نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گفته مدیرعامل هما نیز این شرکت که قبلا پرواز مستقیم به نیویورک داشته درحال حاضر نیز چهار فروند هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ دوربرد با ظرفیت سوخت گیری بالا دارد که برای پرواز طولانی روی اقیانوس مناسب هستند.

پرورش چندی پیش گفته بود منتظر دریافت مجوز برای برقراری این پرواز هستیم و با توجه به انجام پرواز به هامبورگ، فرانکفورت و دیگر نقاط اروپا، برای برقراری این پرواز نیز مشکلی نیست.

به نقل از:

http://news.parseek.com/Url/?id=8845427

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۰۹ساعت   توسط رضا  | 

محل زندگی آقازاده ها و وصلت های سیاسی از صفحات ناموثق و موثق

اول از همه سایت زیر:

لیست ازدواج های سیاسی در ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی


به گزارش کلمه نیوز فاطمه خاتمی دختر محمدرضا خاتمی و همسرش علیرضا خرازی فرزند صادق خرازی که مدتی پیش برای تحصیل در انگلستان اقامت داشتند. اخیراً برای ادامه تحصیل عازم اسپانیا شده و در این کشور اقامت گزیده‌اند. براساس همین گزارش فرزندان صادق خرازی مشاور بین‌الملل سید محمد خاتمی نیز در انگلستان اقامت دارند. نرگس خاتمی یکی از دختران سید محمد خاتمی در انگلستان زندگی می‌کند، دختر دیگرش لیلا خانم نیز مقیم ایالات متحده هستند.سید حسین خاتمی فرزند علی خاتمی نیز به همراه همسرش هم‌اکنون در انگلستان سکنی گزیده و به شدت مشغول تحصیل دانش هستند.تحصیل و سکونت فرزندان برخی از عناصر اصلی جریان فتنه که تبدیل به یک رویه معمول گردیده است. محمل و پوشش مناسب برای تردد عناصر مذکور به این کشورها و برقراری تماس و ارتباط‌ با عناصر مسئله‌دار می‌باشد. همچنین سکونت و تحصیل فرزندان این افراد در محیط‌های مذکور زمینه‌ساز تأثیرپذیری هر چه بیشتر آنان و خانواده‌هایشان از تبلیغات مسموم دشمنان جمهوری اسلامی می‌گردد.به نقل از:

http://haghighatnews.blogfa.com/post-2893.aspx

">وبلاگ حقیقت نیوز


محمدرضا خاتمی: درباره مراسم خواستگاری دخترم دروغ گفتندعصرایران - محمدرضا خاتمی و زهرا اشراقی درباره ازدواج دخترشان با پسر خرازی و اخباری که در این باره در برخی رسانه ها منتشر شده است ، توضیحاتی دادند.به گزارش عصرایران ، آنان در گفت و گو با "رویش" ، ضمن تکذیب برگزاری مراسم عروسی آنچنانی برای فرزندشان ، درباره مراسم ازدواج پسر احمدی نژاد و دختر رحیم مشایی ، عروسی فرزند سیدمحمد خاتمی ، نوه های امام و فرزندان هاشمی رفسنجانی نیز اظهار نظر کردند:آقای خاتمی ! سایتهای مختلف نوشتند که شما برای عروسی دخترتان خیلی خرج کرده اید ،درست است؟دکتر خاتمی: والا ما خرج نکرده ایم ،خانواده داماد خرج کرده اند! ما از سیاست یاد گرفته ایم  جایی نخوابیم که آب زیرمان برود! بنابراین در مجلس عروسیمان همه بودند. از چپ ترین تا راست ترین حضور داشتند.از بیت رهبری ،مسئولین دولت آقای احمدی نژاد،آقای ناطق نوری (که من ارادت خاصی به ایشان دارم واز دوستان خوب ما هستند)،روحانیون،دانشگاهیان،مشارکتی ها ،مؤتلفه و...در این عروسی حضور داشتند.ما خیلی آشکار وشفاف مراسم مان را برگزار کردیم و همه کسانی که در آن مراسم بودند شهادت می دهند که یک مراسم معمولی در سطح شأن خانوادگی ما بود.اما هم ما خانواده بزرگی داریم ، هم آقای خرازی. در نتیجه تعداد زیاد بود ، اما مراسمی که برگزار شد معمولی بود.عروسی پسر آقای احمدی نژاد با دختر آقای مشایی که به تازگی برگزار شد، بسیار ساده ودور از هر تکلفی بود که شبهه ساز باشد. ولی شما این کار را نکردید.خانم اشراقی: آقای احمدی نژاد رئیس جمهور هستند و من هم اگر رئیس جمهور بودم ،همین کار را می کردم، اما قطعاُ اجازه نمی دادم که این مراسم از اخبار پخش شود.عروسی دختر آقای رفسنجانی به همین سادگی برگزار شد.عروسی نوه های امام (ره) ودختر آقای خاتمی از این ساده تر بود،با توجه به اینکه هیچ کدام را در تلویزیون نشان ندادند. ضمناً اگر آقای احمدی نژاد که با شعار سادگی وساده زیستی آمده اند، کاری غیر ازاین می کردند ، جای حرف وبحث داشت.تازه ما هم خرج عروسی را ندادیم.ولی اگر می دادیم از پول پزشکی شوهرم بود نه ریاست جمهوری.چه ایرادی دارد مردم ببینند مراسم عروسی پسر رئیس جمهورشان ساده برگزار شده؟دکتر خاتمی: ایرادی ندارد،اصولاُولیمه دادن، جشن گرفتن وخانواده ها را دور هم جمع کردن که چیز بدی نیست.اما من فکر می کنم یک سری اصول و آرمانهایی وجود دارد که در موردشان بد تبلیغ کرده ایم. اسراف وتجمل امری ناپسند است، اما صله رحم ودور هم جمع شدن و ولیمه دادن چیز بدی نیست.پس در عروسی دختر شما تجملات نبوده؟دکتر خاتمی: به هیچ وجه نبود. همان طور که گفتم ، از همه جناح ها و گروه ها در عروسی دخترم حضور داشتند و از نزدیک این مساله را دیدند . اما سر و صدایی که شد ، بیشتر مربوط به مراسم خواستگاری بودکه در ان 15 - 16 نفر از خانم های دو خانواده در خانه مادر خانم اشراقی جمع شدند. این مراسم به مراتب ساده تر از مراسم عروسی بود اما گفتند ماشین های دولتی ردیف شده بودند که بعداً هم معلوم شد ماشین ها مال کس دیگری بوده . آنهایی که این خبر را به سایت ها داده بودند ، مستقیم و غیر مستقیم از من عذرخواهی کردند اما انصاف این را نداشتند که واقعیت را در همان سایت ها علنی بنویسند .در این ازدواج ها که به اصطلاح ازدواج سیاسی وحزبی نامیده می شود ،روابط عاطفی بین یک زوج چه نقشی دارد؟مثلاُدختر شما علاقه مند بود با پسر آقای خرازی ازدواج کند یا این که نه،به تکلیف خانوادگی وسیاسی این دو نفر زیر یک سقف رفتند؟خانم اشراقی: ارتباط ما با خانواده آقای خرازی به سیاست ربطی ندارد. ایشان دوست چندین ساله ما هستند و بچه های ما با هم بزرگ شده اند.من می توانم به جرأت بگویم پسرآقای خرازی خیلی عاشق فاطمه بود .منتهی من دوست نداشتم دخترم در سن پایین ازدواج کند و می گفتم باید درسش تمام شود. اصلاُ هم دوست نداشتم که دخترم بگوید این پسرتحصیلاتش خوب است،از لحاظ مالی وضعیت مناسبی دارد و به همین خاطر قبول می کنم.دوست داشتم دخترم با عشق ازدواج کند، چون خیلی به این موضوع علاقه دارم. این اتفاق افتاد و دخترم با عشق وعلاقه ازدواج کرد و گرنه من محال بود اجاره بدهم سرسفره عقد بنشیند.دکترخاتمی: فاطمه خواستگارهای زیادی داشت از جمله فرزندان کسانی که از لحاظ موقعیت سیاسی واجتماعی و مالی،درمقامهای خیلی بالاتر از آقای خرازی بودند.از لحظه ای که ایشان ابراز علاقه کردند،تا برپایی مراسم چهارسال طول کشید و دراین مدت برای بچه ها فرصتی فراهم شدکه همدیگر را بیشتر بشناسند و با روحیات،اخلاق وخانواده های هم آشناتر شوند.به نقل از:http://www.asriran.com/fa/news/43740/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D8%AA%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%BA-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF

همه ازدواج‌های مذهبی – سیاسی در ایران

عصر ایران: این روزها مطهری‌ و لاریجانی‌ها تبدیل به تیتر اصلی رسانه‌های کشور شده‌اند. پسران دو روحانی بزرگ ایران یعنی علامه مطهری و آیت‌الله العظمی میرزا هاشم آملی، رو در روی هم قرار گرفته‌اند و یکدیگر را مورد نوازش قرار می‌دهند. رویارویی‌ای که دو سوی آن از قضا پیوندهای خانوادگی نیز با هم دارند.

به گزارش نامه‌نیوز، علی مطهری در نطقی جنجالی از دستگاه قضایی کشور که ریاست آن بر عهده آیت‌الله آملی لاریجانی، برادر داماد خانواده مطهری (علی لاریجانی) است، خواست که هرچه زودتر تکلیف میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمود احمدی‌نژاد را مشخص کند؛ سخنانی که با اعلام جرم علیه وی از سوی دادستان و واکنش‌های جریان‌های مختلف سیاسی همراه بود.
یکی از این واکنش‌ها سخنان داماد خانواده مطهری یعنی علی لاریجانی بود که عنوان کرد: «سخنان علی مطهری به گونه‌ای نبود که دادستان وارد آن شود و نیاز به این میزان بحث رسانه‌ای هم نداشت؛ هر چند سخنان وی نادرست و قدری تحقیر‌آمیز بود.»
برادر بزرگ‌تر لاریجانی‌ها اما در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرد که مطهری حوادث سال ۸۸ را در حد یک دعوای داخلی کشور می‌داند و آن را به خوبی درک نکرده است. همین سخنان کافی بود تا مطهری در نامه‌ای به این سخنان جواد لاریجانی پاسخ دهد: «به نظر می‌رسد که جناب عالی در قضاوت درباره فتنه ۸۸ تجاهل و تغافل می‌فرمایید. این بدیهیات را می‌دانید و خود را به ندانستن و غفلت می‌زنید و نام آن را «بصیرت» می‌گذارید یا به قول خودتان هوا سرد است و دچار زکام سیاسی شده‌اید.»
وقتی لاریجانی فلسفه خوانده، داماد ناخلف می‌شود!
علی لاریجانی که در کلامی طنزگونه از سوی علی مطهری به داماد ناخلف تشبیه شده است، رابط بین این دو بیت روحانی است. او در ۲۱ سالگی به خواستگاری دختر شهید مطهری می‌رود تا زمینه یک ازدواج مذهبی و سیاسی را در ایران شکل دهد. علی مطهری روز خواستگاری رئیس مجلس شورای اسلامی از خواهرش را این‌گونه روایت می‌کند: «به یاد دارم وقتی که آقای لاریجانی برای خواستگاری به منزل ما آمد، شهید مطهری که معمولا درباره موارد قبلی این‌طور اظهارنظر می‌کرد که «آدم عمیقی نیست»، پس از اولین جلسه ملاقات، شخصیت او را با آن که ۲۱ سال بیشتر نداشت، پسندید. رفتار بزرگوارانه او با همگان از جمله خانواده ما در این سی سال و اندی که از آن ایام می‌گذرد، گواهی است بر تشخیص درست آن شهید. آقای دکتر علی لاریجانی با اخلاق نیکویی که دارند همواره یک داماد محبوب و مطلوب برای خانواده ما بوده​اند».
اما در کنار نزدیکی‌ بین «علی»های خاندان مطهری و لاریجانی، نطق علی مطهری و پاسخ برادارن لاریجانی شاید به نحوی زمینه اختلاف اساسی را میان بعضی از اعضای دو خانواده سیاسی و مذهبی ایران نیز نمایان ساخت.
به بهانه این رویارویی اما شاید پر بیراه نباشد گریزی به یکی از رسوم قدیمی ازدواج در عالم سیاست و مذهب ایران بزنیم؛ چه آنکه یکی از رسوم قدیمی‌ علمای حوزه علمیه ازدواج فرزندان ذکور با دختران بیوت مراجع و یا علما بوده است که زمینه تحکیم روابط در عالم سیاست و مذهب در ایران را فراهم ساخته است؛ رابطه‌هایی که گاهی میان جریان‌های مخالف و گاهی میان شخصیت‌های نزدیک به هم شکل می‌گیرد.
وصلت یک لاریجانی دیگر با بیت مراجع!
یکی از این ازدواج‌ها باز هم میان یک لاریجانی و دختر یک مرجع تقلید شکل گرفت. آیت‌الله صادق لاریجانی که این سال‌ها عهده‌دار ریاست قوه قضائیه است داماد آیت‌الله وحید خراسانی است. او که از سال ۵۶ وارد حوزه ‏علمیه شده بود، سال ۶۸، پس از تدریس سطح، به تدریس خارج اصول و خارج فقه پرداخت و سپس به ‏عضویت هیأت علمی دانشگاه قم در آمد. آیت‌الله صادق لاریجانی در حال حاضر به طور منظم در دانشگاه تربیت مدرس قم در ‏سطح کارشناسی ارشد و دکترا، کلام جدید و فلسفه تطبیقی تدریس می‌کند. لاریجانی که پنجمین رئیس دستگاه قضایی کشور است، رابطه بسیار خوبی با پدرزن خود دارد.
وصلتی از جنس قضا
دیگر ازدواج مذهبی که میان چهره‌های سیاسی و مذهبی ایران شکل گرفت و توجه‌ها را به خود جلب کرد، ازدواج پسر آیت‌الله موسوی اردبیلی از مراجع تقلید شیعه با دختر آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی است. این دو رئیس پیشین قوه قضائیه در ایران که هر دو هم‌اکنون در جایگاه مرجع تقلید قرار دارند از نظر سیاسی اختلاف‌هایی با هم دارند. آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی از جمله روحانیون اصولگرایی است که هم‌اکنون عضو شورای نگهبان است و آیت‌الله موسوی اردبیلی از روحانیون نزدیک به جناح چپ و جریان اصلاحات است.
پیوند خوردن خانواده‌های صدر و سیستانی با بیت امام (ره)
نوه‌های امام خمینی نیز دیگر روحانی‌زاده‌هایی هستند که با بیوت علما و مراجع وصلت کرده‌اند. سیدحسن خمینی شناخته‌شده‌ترین نوه امام با دختر آیت‌الله موسوی بجنوردی از اساتید حوزه علمیه ازدواج کرد. رابطه داماد و پدرزن با توجه به نزدیکی تفکرات و اندیشه‌های مذهبی و سیاسی به هم خیلی خوب است و همیشه این دو در کنار هم در مراسم‌ مختلف حضور دارند.
سیدیاسر و سیدعلی خمینی نیز به ترتیب با دختر سیدمحمد صدر و سیدمحمد شهرستانی ازدواج کرده‌اند. حاصل این ازدواج پیوند بیوت صدر و سیستانی با بیت امام خمینی (ره) است. رابطه این دو نوه امام خمینی (ره) نیز با پدرزن‌های خود بسیار خوب است.
فرزندان رهبری و پیوند با بیوت روحانیت
فرزندان مقام معظم رهبری نیز همچون بیوت دیگر علما، همسران خود را از میان دختران روحانیون شناخته‌شده انتخاب کرده‌اند. سیدمصطفی خامنه‌ای داماد مرحوم آیت‌الله عزیز خوشوقت از روحانیون و علمای شناخته‌شده تهران است که چندی پیش فوت کرد.
سیدمسعود خامنه‌ای فرزند دیگر مقام معظم رهبری، داماد آیت‌الله سید محمدباقر خرازی از مدرسین حوزه علمیه قم و شوهر خواهر سیدصادق خرازی معاون وزیر امور خارجه دولت خاتمی است. در این میان سیدمجتبی خامنه‌ای با دختر غلامعلی حداد عادل رئیس سابق مجلس شورای اسلامی ازدواج کرده است.
حداد عادل ماجرای خواستگاری مجتبی خامنه‌ای را این‌گونه روایت می‌کند: آن زمان دخترمان دیپلم گرفته بود و کنکور هم شرکت کرده بود. پس از مقدمات کار، یک روز پسر آقا و مادرش با یک قواره پارچه به عنوان هدیه برای عروس آمدند و صحبت کردیم و پس از رفتن آقا مجتبی، نظر دخترم را پرسیدم، ایشان موافق بودند. بعد از چند روز خدمت آقا رفتیم. آقا فرمودند: «آقای دکتر، داریم خویش و قوم می‌شویم.» گفتم: «چطور؟» گفتند: «خانواده آمدند و پسندیدند و در گفت‌وگو هم به نتیجه کامل رسیده‌اند. نظر شما چیست؟» گفتم: «آقا اختیار ما دست شماست.» آقا فرمودند: «نه، شما دکتر و استاد دانشگاهید و خانمتان هم همین‌طور. وضع زندگی شما مناسب است اما زندگی من این‌طور نیست. اگر بخواهم تمام زندگی‌ام را بار کنم، غیر از کتاب‌هایم یک وانت‌بار می‌شود. اینجا هم دو اتاق اندرون و یک اتاق بیرونی است که آقایان و مسئولان در آنجا با من دیدار می‌کنند. من پول ندارم خانه بخرم. خانه‌ای اجاره کرده‌ایم که یک طبقه مصطفی و یک طبقه هم مجتبی زندگی می‌کنند. شما با دخترت صحبت کن که خیال نکند حالا که عروس رهبر می‌شود، چیزهایی در ذهنش باشد. ما این‌طور زندگی می‌کنیم. اما شما زندگی نسبتا خوبی دارید. حالا اگر ایشان بخواهد وارد این زندگی شود، کمی مشکل است. مجتبی معمم هم نیست. می‌خواهد قم برود و درس بخواند و روحانی شود. همه اینها را به او بگو بداند».
پیوند میان چهار خانواده
رئیس‌جمهور پیشین ایران یعنی سیدمحمد خاتمی نیز راه دیگر روحانی‌زاده‌های شناخته‌شده قم و نجف را طی کرده است. فرزند آیت‌الله روح‌الله خاتمی با خواهرزاده امام موسی صدر یعنی زهره صادقی ازدواج کرده است. برادر وی یعنی محمدرضا خاتمی راه برادر را پیش گرفت و داماد خانواده امام (ره) شد و با زهرا اشراقی وصلت کرد. زهرا اشراقی در عین حال دختر آیت‌الله شهاب‌الدین اشراقی داماد امام خمینی (ره) نیز هست. با این ازدواج‌ها میان بیت امام (ره)، خاتمی، صدر و اشراقی پیوند حاصل شد.
دیگر رابطه‌ای که میان بیت روحانیون شکل گرفت، پیوند بیت لاهوتی با هاشمی رفسنجانی است. پسران لاهوتی هر دو با دختران آیت‌الله هاشمی ازدواج کردند. هاشمی رفسنجانی و حسن لاهوتی هر دو از مبارزان سیاسی دوران رژیم پهلوی بودند. همین سوابق و مناسبات سبب شد دو پسر آیت‌الله لاهوتی یعنی حمید و سعید با دو دختر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به ترتیب فائزه و فاطمه هاشمی ازدواج کنند.
آیت‌الله محمدی ری‌شهری دیگر چهره شناخته‌شده مذهبی است که با بیت روحانی شناخته‌شده‌ای وصلت کرده است. وزیر پیشین اطلاعات با دختر آیت‌الله مشکینی ازدواج کرده است. ری‌شهری حاج‌آقا مرتضی تهرانی را معرف و مسبب این ازدواج می‌داند و می‌گوید: «آقای مشکینی پاسخ ایشان را موکول به استخاره کرد و پس از چند روز پاسخ داد که استخاره کردم، خوب آمد. پس از موافقت ایشان جریان را به خانواده‌ام در تهران نوشتم و از مادرم و عمه‌ام خواستم که به قم بروند و صبیه ایشان را ببینند».
به نقل از:

http://asretadbir.com/%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B0%D9%87%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/


+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۰۷ساعت   توسط رضا  | 

مطالب قدیمی‌تر
 
سایت کلاک دات آی آر ساعت تهران و نقاط مختلف جهان